WEC: Pierwsze zwycięstwo Porsche i poważny wypadek Marka Webbera

Zespół Porsche odniósł na torze Interlagos swoje pierwsze zwycięstwo w długodystansowych MŚ od czasu powrotu do LMP1. Wyścig w Brazylii zakończył się pechowo dla byłego kierowcy F1, Marka Webbera.

Rafał Lichowicz
Dramatycznie wyglądający wypadek Marka Webbera miał miejsce na blisko pół godziny przed końcem 6-godzinnego wyścigu o GP Brazylii, który kończył tegoroczny sezon WEC.

38-letni Australijczyk uderzył w ścianę na wyjściu z zakrętu numer 14 prowadzącego do prostej start-meta. Jego Porsche 919 Hybrid zostało poważniej rozbite. Niemiecki zespół w krótkim komunikacie poinformował jednak, że zawodnik nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Wyścig w Brazylii wygrała inna załoga Porsche w składzie Neel Jani, Marc Lieb i Romain Dumas. Trio niemieckiego zespołu na mecie wyprzedziło duet Anthony Davidson i Sebastien Buemi, którzy przed dwoma tygodniami zapewnili sobie w Bahrajnie tytuł MŚ.

Trzecie miejsce na mecie zajęła załoga Audi w składzie Tom Kristensen, Lucas Di Grassi i Loic Duval. Dla Kristensena był to ostatni wyścig w karierze. Dziewięciokrotny zwycięzca 24 Le Mans poinformował wcześniej o odejściu z WEC.

Tytuł mistrzowski wśród producentów w klasie LMP1 trafił w ręce Toyoty. Japońska stajnia wygrała z przewagą 45 punktów nad Audi i 96 nad trzecim Porsche.

W klasie GT tytuł wywalczyło Ferrari przed Porsche i ekipą Astona Martina.
Tytuł indywidualny już w Bahrajnie zapewnili sobie Gianmaria Bruni i Toni Vilander z włoskiego zespołu AF Corse.