Niespodziewana oferta dla Roberta Kubicy. Może wystąpić w nowej serii

Sensacyjne informacje przekazał portal powrotroberta.pl. Według ostatnich doniesień Robert Kubica może zadebiutować w kolejnej serii. Niewykluczone, że już w połowie lutego Polak wystąpi w wyścigach... NASCAR.

Mateusz Kozanecki
Robert Kubica Materiały prasowe / DTM / Na zdjęciu: Robert Kubica
W sezonie 2021 Robert Kubica ma pełnić funkcję kierowcy rezerwowego w zespole Alfa Romeo. Polak będzie miał okazję zaprezentować się podczas treningów poprzedzających wyścigi.

Okazuje się, że Kubica może zadebiutować w kolejnej serii wyścigowej. Przypomnijmy, że na swoim koncie ma już jazdę w DTM.

Według informacji przekazanych przez portal powrotroberta.pl, prawdopodobne są starty Kubicy w serii... NASCAR.

Sezon rozpocznie się już w połowie lutego, kiedy przeprowadzony zostanie legendarny wyścig Daytona 500. To oznacza, że jeżeli doniesienia się potwierdzą, oficjalna decyzja zostanie podjęta w najbliższym czasie.

W 2020 roku Kubica wystartował we wszystkich wyścigach Deutsche Tourenwagen Masters. Najlepszy wynik zanotował w belgijskim Zolder, gdzie zajął trzecie miejsce. Łącznie punktował w trzech wyścigach i z 20 "oczkami" na koncie zajął 15. miejsce w klasyfikacji generalnej. Zwyciężył Rene Rast.