Towarzysko: pewna wygrana Francji nad Irlandią

W towarzyskim meczu w Paryżu Francja bez większych problemów pokonała Irlandię 2:0. Gole dla gospodarzy zdobywali Oliver Giroud w 40. minucie oraz Nabil Fekir w 43.

Michał Piegza
Djibril Sidibe (po lewej) i James McClean (po prawej) Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Djibril Sidibe (po lewej) i James McClean (po prawej)
Od początku meczu przeważali przygotowujący się do mistrzostw świata Francuzi. Jednak Trójkolorowi długo nie potrafili stworzyć sobie dogodnej okazji do objęcia prowadzenia. Rywale Irlandczycy, którzy szansę gry w Rosji stracili po barażach z Danią, skupiali się na defensywie.

Groźnie pod bramką Colina Doyle'a było w 31. minucie. Strzał Kylian Mbappe Lottina bramkarz zdołał wybić na róg. Siedem minut wcześniej z rzutu wolnego metr obok słupka uderzył Nabil Fekir. Z kolei w 37. minucie w słupek strzałem sprzed pola karnego przymierzył Corentin Tolisso.

Francuzi objęli prowadzenie w 40. minucie. Pierwszy strzał Oliviera Giroud odbił bramkarz, poprawkę za linią zatrzymał obrońca. Napastnik dla pewności za trzecią próbą wbił piłkę do bramki. Trzy minuty później padł drugi gol. Strzał Fekira z ok. 17 metrów zlekceważył bramkarz. Piłka odbita przez Doyle'a wpadła do bramki. Obrońca nie zdołał wybić futbolówki sprzed linii.

Po zmianie stron aktywniejsi starali się być Irlandczycy, ale niewiele potrafili zdziałać pod bramką gospodarzy. Także Francuzi nie kwapili się do zdecydowanego natarcia. Stąd też obserwowaliśmy mniej spięć podbramkowych. Przeprowadzane przez selekcjonerów zmiany sprawiały, że gra nie była zbyt płynna i ostatecznie więcej goli w spotkaniu nie padło.

Francja - Irlandia 2:0 (2:0)
1:0 - Giroud 40'
2:0 - Fekir 43'

Francja: Steve Mandanda - Djibril Sidibe (82' Benjamin Pavard), Adil Rami, Samuel Umtiti (64' Presnel Kimpembe), Benjamin Mendy (64' Lucas Hernandez) - Corentin Tolisso (77' Paul Pogba), Steven N'Zonzi, Blaise Matuidi - Kylian Mbappe Lottin (77' Moussa Dembele), Olivier Giroud, Nabil Fekir (64' Antoine Griezmann).

Irlandia: Colin Doyle - Seamus Coleman, Kevin Long (71' Alan Judge), Shane Duffy, Derrick Williams (82' Matt Doherty) - Alan Browne (60' Harry Arter), Declan Rice, Callum O'Dowda (71' Graham Burke) - Jonathan Walters (60' David Meyler), Shane Long (80; Ro-Shaun Williams), James McClean.

Żółte kartki: McClean, Arter (Irlandia).