Urugwaj
Zakończony
Rosja
15:10

Dziękujemy państwu za relację! Do zobaczenia podczas kolejnych spotkań mistrzostw świata.

18
7
5
8
6
15:10

Dobitna statystyka - Urugwaj oddał dziś 17 strzałów. Rosjanie zaledwie 3...

19
12
6
3
4
15:10

Koniec! Urugwaj rozgromił Rosjan 3:0. Stanisław Czerczesow i spółka muszą przełknąć gorzką pigułkę, a przy okazji zastanowić się jak przejść kolejną fazę turnieju, bo z taką grą o ćwierćfinale nie ma co nawet marzyć.

90+5

I jeszcze jedna akcja Urusów! De Arrascaeta nie trafia dobrze w piłkę na 10 metrze.

9
12
7
6
8
90+5

Muslera pewnie poradził sobie z tym dośrodkowaniem.

8
6
3
3
2
90+4

Coates fauluje jednego z rosyjskich zawodników przed polem karnym. Ostatnia szansa na gola honorowego.

90+3

Ostatni rozpaczliwy zryw Sbornej szybko powstrzymany.

12
21
8
4
4
90+2

Cztery minuty doliczone, ale rosyjscy kibice opuszczają stadion.

17
17
3
3
2
90

Gol! Strzelił Edinson Cavani. I jest! Piłka trafiła pod nogi napastnika PSG, który czekał ponad 270 minut na mundialowe przełamanie. To jest już pogrom.

71
35
8
8
12
90

Christian Rodriguez strzelił z bardzo ostrego kąta. Igor Akinfiejew nie dał się zaskoczyć.

6
7
4
5
8
90

Zbliża się doliczony czas gry. Urugwaj niemal pewny kompletu zwycięstw bez straty gola.

9
8
4
4
4
88

Samiedow kolejny raz źle uderza stojącą piłkę. Zostawimy to bez komentarza...

4
6
1
3
6
87

De Arrascaeta rewelacyjnie dośrodkował głęboką piłkę w pole karne, lecz Igor Akinfiejew zdołał uratować tą sytuację.

2
4
3
2
4
86

Edison Cavani rozpaczliwie szuka swojego przełamania na mundialu, lecz jedyne co wywalczył to korner dla Urugwaju.

5
6
5
4
4
85

Znakomita indywidualna Fiodora Smołowa! Rosyjski pomocnik przedryblował dwóch Urugwajczyków, szukał dogrania piłki do Dziuby, ale piłkę zdołał złapać Muslera.

84

Kudriaszow musi na chwilę opuścić murawę.

5
6
4
2
3
82

Zaskakujący strzał Christiana Rodrigueza. Igor Akinfiejew miał nieco problemów. Mamy korner i przy okazji kontuzję Kudriaszowa. Dla Stanisława Czerczesowa to fatalna sytuacja, bowiem limit zmian został przez niego wykorzystany, a zespół gra w 10.

7
9
2
2
3
80

Zaprzepaszczona szansa na 3:0! Cavani otrzymał prezent od obrońców, zgrał piłkę do Suareza, a ten oddał futbolówkę minimalnie za mocno.

3
5
3
1
5
80

Minuty upływają dla fanów Sbornej coraz szybciej. Nie widać już większych nadziei na triumf.

9
4
1
5
3
79

Caceres dośrodkowywał daleko w pole karne. ale Cavani był za daleko, by sięgnąć piłkę.

3
2
1
1
5
77

Smołow pogubił się pod naporem dwóch piłkazy z Urugwaju, ale wywalczył rzut wolny. Tymczasem Lucas Torreira doznał jakiegoś urazu w tym starciu.

3
3
3
2
4
75

Urugwajczycy oddalili zagrożenie od bramki, ale w tej połowie nie zwojowali jeszcze niczego szczególnego w ofensywie.

3
3
3
2
2
74

Christian Rodriguez świeżo po wejściu na boisko zalicza wstydliwą stratę, piłka trafia do Dziuby, ale ten źle złożył się do uderzenia i wstydliwie chybił.

71

Rosjanie muszą obejść się smakiem. Wznowienie piłki od rzutu wolnego.

15
5
4
3
6
70

Artiom Dziuba leży teraz w polu karnym. Mamy VAR pod kątem faulu Diego Godina i sporą szansę na jedenastkę dla Sbornej.

13
8
6
5
9
69

Cavani popędził lewą stroną, zszedł do środka i szukał strzału, ale zrobił to wszystko bardzo przewidywalnie i oddał kiepskie uderzenie. Koledzy mają do niego pretensje.

7
9
5
6
7
68

Fernando Muslera długo zwlekał z wybiciem piłki - rosyjscy kibice impulsywnie wyrazili, co o tym myślą.

5
7
4
3
4
68

Urugwajczycy mają lekką przewagę pod względem posiadania piłki - dokładnie 54% do 46%.

7
6
3
4
3
67

Siergiej Ignasziewicz fauluje Luisa Suareza.

7
5
10
3
5
66

Długa wymiana piłek na połowie Urugwaju, ale dośrodkowanie Mario Fernandesa zablokowane.

4
2
2
4
2
64

Nie było spalonego w tej akcji! Cavani powalony w polu karnym i mamy sprawdzenie w systemie VAR, ale wszystko wskazuje na to, że o jedenastce nie ma mowy.

2
4
3
3
2
62

Żółtą kartkę otrzymał Rodrigo Bentancur.

1
2
2
2
5
62

Urugwaj. Schodzi: Rodrigo Bentancur. Wchodzi: Giorgian De Arrascaeta. Pierwsza roszada w drużynie Urugwaju.

4
3
3
2
2
60

Rosja. Schodzi: Aleksiej Miranczuk. Wchodzi: Fiodor Smołow. Tonący brzytwy się chwyta. Stanisław Czerczesow jednak nie oszczędza swoich podstawowych piłkarzy, z małym wyjątkiem Gołowina.

2
2
1
3
2
59

Bentancur powalczył o piłkę do samego końca, ograł Zobnina i nawet zdołał oddać dobre, choć zablokowane uderzenie.

2
4
1
2
2
56

Świetna, kombinacyjna akcja Sbornej. Dziuba pograł na małej przestrzeni z pierwszej piłki z Mario Fernandesem, lecz nie udało mu się oddać strzału z za pola karnego.

5
8
5
4
1
55

Urugwajczycy wracają do gry pozycyjnej. Błyskawiczne przerzucenie piłki w kierunku Suareza, ale Rosjanie bronią się.

2
4
2
2
1
53

Trzeba przyznać, że gospodarze zaczęli całkiem nieźle. W szatni musiały paść słynne "mocne słowa". A w przypadku Stanisława Czerczesowa nawet bardzo mocne.

3
3
1
1
2
52

To nie jest dobry dzień dla Samiedowa. Seria zmarnowanych rzutów wolnych.

5
5
2
1
1
50

Rosjanie przed szansą ze stałego fragmentu. Kuziajew faulowany ok. 40 metrów od bramki Muslery. Wzmaga się doping miejscowych fanów.

2
1
1
3
49

W drugim spotkaniu tej grupy Arabia Saudyjska remisuje z Egiptem 1:1.

1
2
3
1
1
48

Trener Stanisław Czerczesow woli dmuchać na zimne i postanowił ściągnąć z boiska elektrycznego gracza z żółtą kartką.

2
3
1
4
46

Rosja. Schodzi: Jurij Gazinski. Wchodzi: Daler Kuzjajew.

1
15:10

Rozpoczynamy drugą połowę!

15:10

Przerwa. Oj, nie tak to miało wyglądać. Budzący się ze snu Urugwaj otrzymał pięknego kopa do działania na najbliższy tydzień, a Rosjanie są blisko pierwszej poważnej wpadki w tym turnieju.

45

Traci Cavani, odzyskuje Dziuba, traci Dziuba, odzyskuje Cavani.

6
15
6
5
6
43

Samiedow faulowany przez Bentancura w środkowej strefie.

5
5
2
3
5
41

I kolejna weryfikacja FIFA - to JEDNAK był samobój zmienionego już Czeryszewa.

6
9
1
3
40

Rosyjscy kibice są bardzo zaniepokojeni postawą swojego zespołu. Cytując pewnego komentatora - przez pierwsze trzy minuty było dobrze.

8
17
1
1
38

Rosja. Schodzi: Denis Czeryszew. Wchodzi: Mario Fernandes. Urodzony w Brazylii piłkarz CSKA Moskwa musi łatać dziurę w defensywie.

8
3
2
1
1
37

Lucas Torreira przeciągnął dośrodkowanie.

36

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Igor Smolnikow. Ależ cios dla Rosjan! Idiotyczny faul rezerwowego w pierwszych dwóch meczach Smolnikowa i mamy przewagę Urugwajczyków. Dzisiaj Rosja pójdzie spać bardzo szybko i będzie zastanawiać się co robić dalej.

51
33
8
7
8
35

Postawa Lucasa Torreiry budzi spore uznanie. Kolega naszych kadrowiczów z Sampdorii Genua imponuje pewnością siebie w defensywie i praktycznie nie popełnia błędów. Nie dziwi zainteresowanie Arsenalu FC.

5
4
1
2
2
34

"Chodźcie, zapraszamy" - pokazują Urugwajczycy, spokojnie wymieniając piłkę w okolicach linii środkowej.

8
10
3
1
3
32

Samiedow przesadził z tym dośrodkowaniem.

5
10
4
4
3
31

Wszelkie teorie spiskowe na razie chowamy do kieszeni - Rosjanie znów w ataku. Faulowany przed polem karnym Roman Zhobrin.

9
1
1
1
1
30

Paradoksalnie porażka może jednak pomóc Sbornej. Drugi zespół grupy A rozegra swój mecz w 1/8 finału na Łużnikach. Czyżby miał to być tajny plan Czerczesowa i spółki?

9
2
2
1
8
30

Igor Akinfiejew kolejny raz musi wspomagać rosyjskich defensorów. Tym razem skutecznie wychodzi na przedpole.

3
3
2
3
3
28

I mogło być już po meczu! Igor Akinfiejew uratował skórę beznadziejnym dziś kolegom w obronie. A uderzał Edison Cavani.

3
3
4
5
2
27

Żółtą kartkę otrzymał Igor Smolnikow. Frustracja w zespole Sbornej narasta z minuty na minutę. To już drugi kartonik w tym meczu dla gospodarzy.

11
12
6
3
4
26

FIFA oficjalnie zalicza bramkę Diego Laxaltowi. My robimy to samo.

6
6
2
3
4
25

No cóż... To starcie przypomina chyba państwu pewien wczorajszy mecz. Z małą różnicą - Rosjanie są już pewni gry w 1/8 finału.

5
8
2
2
7
24

Gol samobójczy! Denis Czeryszew. Ależ pech Rosjan, ale jednocześnie pokaz indolencji przy stałym fragmencie gry. To jest bez wątpienia największa bolączka zespołu Czerczesowa. Diego Laixat uderzył niespecjalnie mocno z za pola karnego, a piłka zaskoczyła Igora Akinfiejewa.

91
47
11
11
11
23

Rosjanie uważni w defensywie przy stałym fragmencie gry, niemniej Urusi znów staną przed szansą na zdobycie gola.

5
6
2
2
3
21

Fiodor Kudriaszow brzydko nastąpił na nogę Edisona Cavaniego. To powinna być żółta kartka.

3
8
3
3
5
19

Denis Czeryszew razem z kilkudziesięciotysięcznym tłumem rozczarowany po błędnej decyzji sędziego o niepodyktowaniu rzutu rożnego.

4
1
2
2
2
18

Stanisław Czerczesow ma sporo uwag do swojej drużyny. Z pewnością nie tak wyobrażał sobie początek tego meczu.

12
3
1
1
2
18

Artiom Dziuba przesadził z intensywnością w walce o piłkę. Sędzia przerywa akcję gwizdkiem.

7
3
1
2
2
17

Torreira przeczytał dośrodkowanie Czeryszewa, ale Rosjanie wywalczyli drugi korner w tym meczu.

8
4
1
1
5
14

Artiom Dziuba rozpędzał się w kontrze niczym lokomotywa w bajce Juliana Tuwima. Jak można się domyślać, stracił piłkę.

10
6
2
3
5
13

Samiedow musi jeszcze popracować nad wykonywaniem stałych fragmentów gry.

6
7
2
5
5
12

To mogła być fantastyczna odpowiedź Denisa Czeryszewa, ale na miejscu Fernando Muslera. Rzut rożny dla Rosjan.

9
3
4
2
8
10

Gol! Strzelił Luis Suarez. REWELACYJNY STRZAŁ GWIAZDORA BARCELONY! Absorbowana w murze rosyjska defensywa popełniła fatalny błąd, a Urugwajczykowi wystarczyło po prostu trafić. I zrobił to w świetnym stylu! 1:0!