Kjetil Jansrud wygrał w Val d'Isere pierwszy zjazd Pucharu Świata 2016/2017

Kjetil Jansrud wygrał w Val d'Isere pierwszy w sezonie 2016/2017 zjazd mężczyzn zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.

Piotr Ziemka
31-letni Norweg w środę spisał się najlepiej podczas pierwszego treningu, a dzień później miał trzeci rezultat. Z kolei w piątek triumfował w supergigancie. W sobotnim zjeździe Kjetil Jansrud wystąpił z trzecim numerem startowym i uzyskał czas 1:59.51. To jego szesnaste zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął Włoch Peter Fill (1:59.77). Na trzecim stopniu podium stanął rodak Jansruda - Aksel Lund Svindal (1:59.84). Fill zaprezentował się jako siódmy, a Svindal - piąty.

W czołowej szóstce zostali też sklasyfikowani: Słoweniec Bostjan Kline (2:00.15), Francuz Adrien Theaux (2:00.32) oraz Kanadyjczyk Erik Guay (2:00.48). Ten ostatni uzyskał najlepszy czas podczas czwartkowego treningu. W czołowej dziesiątce nie uplasowali się Austriacy, mimo iż na liście startowej było ich aż jedenastu. Matthias Mayer, najlepszy z nich, zajął siedemnastą lokatę.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzą wspólnie Marcel Hirscher oraz Jansrud, którzy zdobyli po 200 punktów. Trzeci jest Svindal (140).

Czy Kjetil Jansrud zdobędzie małą Kryształową Kulę w sezonie 2016/2017?