Alpejski PŚ. Blisko sensacji w Kitzbuehel. Daniel Yule najlepszy w slalomie

Daniel Yule odniósł zwycięstwo w slalomie alpejskiego Pucharu Świata, rozgrywanym w Kitzbuehel. Dla Szwajcara to trzeci triumf w tym sezonie. Blisko sprawienia ogromnej sensacji był 19- letni Norweg, Lucas Braathen.

Adrian Nuckowski
Daniel Yule Newspix / EXPA/ Sportida/ Matic Ritonja / Na zdjęciu: Daniel Yule
Dwukrotny medalista mistrzostw świata juniorów z 2019 roku był sensacyjnym liderem na półmetku rywalizacji. Jadąc z 34. numerem startowym Lucas Braathen miał 0,33 s. przewagi nad Danielem Yule oraz 0,42 s. nad reprezentantem gospodarzy, Michaelem Mattem. W drugim przejeździe młody Norweg nie wytrzymał presji, spadając ostatecznie tuż za podium.

Trzecie zwycięstwo w sezonie odniósł Yule, który na finałowej trasie uzyskał czwarty czas. Tuż za nim uplasował się Marco Schwarz, dla którego to drugie podium w tym sezonie. Czołową trójkę uzupełnił Francuz, Clement Noel.

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Henrik Kristoffersen zajął czwartą pozycję. Drugie przejazdu nie ukończył m.in. Alexis Pinturault.

3. Matthias Mayer Austria 692

Czytaj także: - Skoki. Niesamowity wyczyn Kamila Stocha. 10. rok z rzędu z co najmniej jednym wygranym konkursem Pucharu ŚwiataSkoki narciarskie. Puchar Świata w Zakopanem. Kamil Stoch coraz bliżej kolejnej legendy! ZOBACZ WIDEO: Sukcesy Kubackiego i Stocha zamazują rzeczywistość? "Tak źle z polskimi skokami nie było od dawna"

Czy Henrik Kristoffersen wygra klasyfikację generalną Pucharu Świata w sezonie 2019/2020?