Igrzyska Europejskie. Polski mikst bez medalu w pięcioboju nowoczesnym

W czwartek rozdano pierwsze medale w pięcioboju nowoczesnym na Igrzyskach Europejskich. Najlepsi w mikście okazali się Czesi, a Biało-Czerwoni zajęli siódme miejsce.

Dawid Lis
Dawid Lis
Daniel Ławrynowicz Instagram / Na zdjęciu: Daniel Ławrynowicz
W czwartek na starcie mikstów stanęli Natalia Dominiak oraz Daniel Ławrynowicz, którzy reprezentowali Polskę w walce o medale w pięcioboju nowoczesnym na Igrzyskach Europejskich.

Runda rankingowa w szermierce w wykonaniu Polaków nie była najlepsza, wręcz bardzo słabo. Nasi reprezentanci zamykali stawkę, z bilansem 8 i 18 porażek. W rundzie bonusowej Polacy zdobyli 182 punkty, co także dało ostatnie miejsce naszemu duetowi.

W jeździectwie Biało-Czerwoni zdecydowanie poprawili swoją pozycję, zajmując czwarte miejsce. Dzięki temu mogli zmniejszyć straty do rywali. Na pływalni Natalia Dominiak oraz Daniel Ławrynowicz wygrali swój wyścig oraz mieli drugi czas w całej konkurencji, a to pozwoliło naszym reprezentantom na kolejną pogoń czołówki.

Polacy bardzo dobrze spisywali się także w biegu ze strzelaniem, który wygrali z czasem 12:05.00 i wyprzedzili rywali o 5 sekund. Dzięki tej wygranej ponownie przybyło dużo punktów na konto Biało-Czerwonych. To wszystko ostatecznie pozwoliło jednak na siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

Złote medale w mikście w pięcioboju nowoczesnym na Igrzyskach Europejskich wywalczyli Czesi, którzy o pięć punktów wyprzedzili Węgrów. Obie te ekipy przekroczyły barierę 1400 punktów. Podium uzupełnili Brytyjczycy, którzy w sumie wywalczyli 1395 punktów. Polacy zajmując siódme miejsce zdobyli 1365 punktów.