Gol na konto Fabiańskiego? Polak mógł zachować się lepiej

West Ham United Łukasza Fabiańskiego przegrał 1:2 w starciu derbowym z Chelsea FC. Polak zawinił przy jednej z bramek "The Blues".

Rafał Szymański
gol Chilwella WP SportoweFakty / Viaplay / Na zdjęciu: gol Chilwella
Pierwsza bramka na Stamford Bridge padła dopiero w 62. minucie rywalizacji. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i ogromnym zamieszaniu Michail Antonio wpakował piłkę do siatki. Edoaurd Mendy w tej sytuacji nie miał żadnych szans na interwencję.

Podopieczni Thomasa Tuchela odpowiedzieli po 14 minutach. Thiago Silva zagrał z głębi pola w kierunku Bena Chilwella, który ruszył lewym skrzydłem. Łukasz Fabiański  najwidoczniej próbował uprzedzić przeciwnika, jednak zamiast tego przepuścił piłkę między nogami.

Polski golkiper nie mógł zbyt wiele zrobić przy trafieniu na 2:1. W samej końcówce Kai Havertz mocno przymierzył z kilku metrów i piłka była poza zasięgiem interweniującego Fabiańskiego.

Sympatycy Chelsea FC mogli świętować po sobotnich derbach Londynu. "The Blues" pokonali West Ham United 2:1.

Nie był to udany występ Fabiańskiego. Od początku sezonu były reprezentant Polski wygrywa rywalizację z Alphonsem Areolą i jest pierwszym wyborem Davida Moyesa. Latem 37-latek przedłużył swój kontrakt z "Młotami" do końca czerwca przyszłego roku.

Źródło: Viaplay