Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: Xavi i Robert Lewandowski
Getty Images / / Na zdjęciu: Xavi i Robert Lewandowski

Hiszpańskie media wychwyciły ciekawy moment podczas ostatniego spotkania Sevilli z Barceloną. Robert Lewandowski zwrócił się Xaviego z prośbą, której nie spotyka się często na piłkarskich boiskach.

W tym artykule dowiesz się o:

Mecz z Sevillą był kolejnym udanym w wykonaniu Barcelony i Roberta Lewandowskiego. Duma Katalonii wygrała 3:0, a Polak w pierwszej połowie wpisał się na listę strzelców. Tym samym "Lewy" ma już pięć goli w rozgrywkach ligowych, ale jego prośba do Xaviego z drugiej połowy starcia z Sevillą pokazuje, że jest nienasycony.

Jak podkreślił na Twitterze Marcin Gazda, dziennikarz Eleven Sports, hiszpańskie media wychwyciły moment, w którym Lewandowski prosił trenera, by ten poczekał ze zmianą za niego. Xavi chciał bowiem wykonać ją dość wcześnie.

Ostatecznie Hiszpan posłuchał swojego podopiecznego i dał mu dodatkowy czas na boisku, zmieniając go w 74. minucie pojedynku.

Zazwyczaj gdy zawodnicy wiedzą, że będą zmieniani, to po prostu akceptują decyzję trenera i nie dyskutują o jej zmianie. Lewandowski chce jednak pokazać, że w każdym spotkaniu może od siebie dać coś więcej.

Xavi z kolei chciał zmienić polskiego piłkarza na wczesnym etapie drugiej połowy, by dać mu nieco wytchnienia. Przed Barceloną napięty terminarz. Zespół będzie grał co 3-4 dni, a Lewandowski jest podstawowym piłkarzem drużyny. Już w środę Duma Katalonii rozpocznie rywalizację w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Rywalem będzie Viktoria Pilzno.