W Premier League trwa 12. kolejka. Łukasz Fabiański w wyjazdowej potyczce z Liverpoolem raz skapitulował. To wystarczyło, aby gracze The Red zainkasowali trzy punkty.

Michał Piegza
Łukasz Fabiański Getty Images / Rob Newell/CameraSport / Łukasz Fabiański
Zaledwie pięć bramek padło w Premier League w pięciu środowych potyczkach 12. kolejki.

Ważne zwycięstwo odniósł Liverpool, który u siebie 1:0 pokonał West Ham. W bramce londyńczyków stanął Łukasz Fabiański. Bramkarz skapitulował w 22. minucie, kiedy pokonał go Darwin Nunez.

Tylko z punktem mecz zakończyła wyjazdowe spotkanie z Brentfordem Chelsea. Punkty stracił także Tottenham, który przegrał na Old Trafford z Manchesterem United 0:2. Dzięki trzem "oczkom" Czerwone Diabły w Premier League plasują się na 5. miejscu.

Skromnie wygrał zespół Newcastle United. Wygraną 1:0 nad Evertonem zapewnił w 31. minucie Miguel Almiron.

AFC Bournemouth - Southampton FC 0:1 (0:1)
0:1 - Adams 9'

Brentford FC - Chelsea FC 0:0

Liverpool FC - West Ham United 1:0 (1:0)
1:0 - Nunez 22'

Newcastle United - Everton 1:0 (1:0)
1:0 - Almiron 31'

Manchester United - Tottenham Hotspur 2:0 (0:0)
1:0 - Fred 47'
2:0 - Fernandes 69'

Były piłkarz Liverpoolu zakończył karierę w wieku 29 lat. "Najtrudniejsza decyzja"
The Championship: nieudany wieczór Michała Helika. Jego drużyna jest w ciężkiej sytuacji

Liverpool w kolejnym sezonie zagra w Lidze Mistrzów?