Wszystko jasne ws. występu Harrego Kane'a

W 75. minucie meczu Anglia - Iran Harry Kane zszedł z boiska utykając. To spowodowało, że jego występ w kolejnym spotkaniu MŚ 2022 stał pod znakiem zapytania. Wątpliwości rozwiał selekcjoner Gareth Southgate.

Jakub Fordon
Harry Kane PAP/EPA / Neil Hall / Na zdjęciu: Harry Kane
To była udana inauguracja mundialu w Katarze w wykonaniu reprezentacji Anglii. Podopieczni Garetha Southgate'a pokonali Iran 6:2. Jednak ich szkoleniowiec miał powody do obaw, bowiem przedwcześnie mecz zakończył Harry Kane.

Zawodnik Tottenhamu Hotspur opuścił boisko w 75. minucie utykając. Wcześniej jeden z rywali trafił go w kostkę, co mocno odczuł 29-letni napastnik.

Kapitan "Synów Albionu" przeszedł szczegółowe badania i jest on gotowy do gry w kolejnym spotkaniu, o czym poinformował Southgate w rozmowie z ITV.

- Harry czuje się dobrze. Ostatnio trenował częściej w indywidualnym programie, ale powróci jutro do składu i będzie dostępny na mecz - poinformował szkoleniowiec Anglików. Dodał również, że bardziej ucierpiała stopa niż kostka napastnika.

W premierowym spotkaniu na mundialu Kane nie zdobył żadnego gola, ale zanotował dwie asysty. Już w piątek 29-latek stanie przed szansą zdobycia pierwszej bramki na tym turnieju, bowiem jego zespół zmierzy się z USA o godzinie 20. Anglia fazę grupową zakończy 29 listopada starciem z Walią.