Usyk - Fury: Eksperci zgodni. "Czeka nas złota era"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Richard Pelham / Fury (z lewej) i Usyk w ringu
Getty Images / Richard Pelham / Fury (z lewej) i Usyk w ringu
zdjęcie autora artykułu

Tyson Fury i Ołeksandr Usyk stworzyli niesamowite widowisko w Arabii Saudyjskiej. Ostatecznie wygrał Ukrainiec, ale obaj zachwycili ekspertów. Ci w mediach społecznościowych jednoznacznie ocenili ten pojedynek.

W tym artykule dowiesz się o:

Na taki pojedynek fani boksu czekali od lat. Nie dość, że samo starcie stało na niewyobrażalnym poziomie to jeszcze jego stawką były cztery najważniejsze pasy mistrzowskie w kategorii ciężkiej. Ostatecznie po boju w którym było wiele zwrotów akcji, na punkty zwyciężył Ołeksandr Usyk. Jednakże mimo przegranej, Tyson Fury pokazał się z wyśmienitej strony i niewiele brakowało aby to Brytyjczyk był niekwestionowanym mistrzem (więcej o tym pojedynku TUTAJ).

Nic więc dziwnego, że eksperci w mediach społecznościowych szeroko rozpisują się nad tym pojedynkiem. Zwracają oni uwagę na wiele aspektów tego starcia. Jednakże przede wszystkim można zauważyć, że u wszystkich jest już wielka ochota na to, aby zobaczyć rewanż. Ten możliwe, iż odbędzie się już jesienią 2024 roku.

"Na spokojnie: walka roku i pewnie runda roku... Te 5 sekund czekania na odpowiedź Usyka przy pytaniu o rewanż ciągnęły się jak wieczność, ale jemu to się nie nudzi.  Jak to się będzie tak rozwijać to czeka nas trzecia złota era HW" - napisał Kacper Bartosiak z TVP Sport.

"Boks jest w kryzysie, wiadomo… historia, niezależnie od wyniku!" - pisał ironicznie Kamil Wolnicki z Przeglądu Sportowego.

"Niejednogłośnie na punkty Aleksander Usyk pokonuje Tysona Fury'ego i zostaje niekwestionowanym mistrzem świata wagi ciężkiej. Wielkie brawa dla Ukraińca . Obsesja historii i sukcesu... I "brawa" dla sędziego, który widział triumf Fury'ego. Parodysta" - podsumował Piotr Jagiełło z TVP Sport.

"Genialny bokser" - napisał krótko Zbigniew Boniek, były prezes PZPN.

"Koniec walki. Nie ma innej opcji niż cztery korony dla Usyka - w walce, którą Tyson kontrolował do 7 rundy" - pisał "na gorąco" Przemysław Garczarczyk, międzynarodowy dziennikarz pięściarski.

"Epicki bój (...) Co za wieczór, co za noc! Boks potrzebuje szybkiego rewanżu" - podsumował Konrad Kryk z portalu Boks24.com.pl.

ZOBACZ WIDEO: Szpilka przyszedł do jego szatni. Wrzosek zdradza treść rozmowy i ocenia walkę

Zobacz także: Sensacja w Rijadzie Zobacz także: Nowy mistrz w ulubionej kategorii Polaków

Źródło artykułu: WP SportoweFakty