Hat-trick w cztery i pół minuty? To rekord Ligue 1! [WIDEO]

RC Lens pobiło rekord, jeśli chodzi o potrzebny czas na zdobycie hattricka. Piłkarze potrzebowali zaledwie pięciu minut, żeby wbić trzy bramki Clermont Foot 63. Przy jednym golu błąd popełnił Mateusz Wieteska.

Dominika Pawlik
Lois Openda Getty Images / Marcio Machado/Eurasia Sport Images / Na zdjęciu: Lois Openda
Zespół z Lens był faworytem w wyjazdowym meczu z Clermont Foot 63, jednak takiej pierwszej połowy mało kto się spodziewał. A wszystko zaczęło się w 30. minucie.

Wówczas Lois Openda wykorzystał okazję, znajdując się blisko bramki. Mory Diaw nie obronił strzału oddanego z ostrego kąta. Trzy minuty później ten sama zawodnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Openda wykorzystał błąd jednego z obrońców, przejął piłkę i podwyższył prowadzenie RC Lens na 2:0.

Zaledwie minutę później błąd popełnił Mateusz Wieteska. Przeciwnicy przejęli piłkę i ponownie Openda mógł się cieszyć ze zdobytej bramki. Belg zdobył więc trzy gole w cztery minuty.

Openda o 12 sekund poprawił rekordowe osiągnięcie Matta Moussilou, który w 2005 roku potrzebował czterech minut i 43 sekund do zdobycia hattricka.

Przy okazji mecz pomiędzy RC Lens a Clermont Foot 63 był potyczką Polaków. Z wygranej (4:0) mógł się cieszyć Przemysław Frankowski.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)