Realowi ucieka mistrzostwo. Bramkarz Królewskich nie ma złudzeń

- Będziemy walczyć do końca, ale różnica jest duża. To już cztery mecze - przyznaje dla LaLiga TV po przegranym meczu bramkarz królewskich Thibaut Courtois. Królewscy tracą do FC Barcelony już 12 punktów.

Arkadiusz Dudziak
Na zdjeciu: Interweniujący Thibaut Courtois PAP/EPA / Toni Albir / Na zdjeciu: Interweniujący Thibaut Courtois
To było kapitalne El Clasico. Znakomicie otworzył mecz Real Madryt, który już w 9. minucie cieszył się z prowadzenia po bramce samobójczej rywali. Później jednak FC Barcelona przeszła do ataku. I przed przerwą wyrównała po golu Sergiego Roberto.

Wszystko rozstrzygnęło się w doliczonym czasie. Robert Lewandowski uruchomił Alejandro Balde przepięknym podaniem piętką. Ten podał do Francka Kessiego, który nie zmarnował stuprocentowej okazji. Ostatecznie FC Barcelona wygrała 2:1.

- W 2. połowie dobrze graliśmy, kilka razy zaatakowaliśmy ich pole karne. Potem ten anulowany gol… Szkoda. W końcówce zostawiliśmy im sporo miejsca do atakowania, wyprowadzili kontrę i strzelili decydującą bramkę - tłumaczy Thibaut Courtois.

- Długo graliśmy bardzo dobrze, strzeliliśmy gola na 1:0. Do końca 1. połowy kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń, ale to oni zdobyli bramkę w ostatniej akcji pierwszej części. Szkoda, że nie dowieźliśmy prowadzenia do przerwy. Kto schodzi do szatni, przegrywając 0:1, rzadko wygrywa. Taki jest futbol - dodaje.

Dzięki tej wygranej Duma Katalonii ma już 12 punktów przewagi nad drugim Realem Madryt. Jest już bardzo blisko mistrzostwa kraju.

- Będziemy walczyć do końca, ale różnica jest duża. To już cztery mecze, które musimy wygrać, a oni przegrać. Nie ma rzeczy niemożliwych, ale odrobienie tej straty będzie bardzo trudne. W tej sytuacji musimy wygrać Copa del Rey - kończy Belg.

Stadion oszalał. Magiczne zagranie "Lewego" (wideo)

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy FC Barcelona zdobędzie mistrzostwo Hiszpanii?