Sensacja w meczu Polek wisiała w powietrzu. Aż nadeszła 87. minuta

Zdjęcie okładkowe artykułu:   / fot. Paula Duda / Łączy Nas Piłka / Na zdjęciu: reprezentacja Polski kobiet U-17

Niewiele brakowało, by reprezentacja Polski U-17 kobiet urwała punkty w meczu z faworyzowanymi Hiszpankami. Biało-Czerwone po udanej inauguracji mistrzostw Europy przegrały w drugim spotkaniu 0:1 po bramce w 87. minucie.

W tym artykule dowiesz się o:

Udane kwalifikacje sprawiły, że reprezentacja Polski kobiet U-17 wywalczyła miejsce na tegorocznych mistrzostwach Europy. W rywalizacji o występ na turnieju w Szwecji Biało-Czerwone zanotowały komplet sześciu zwycięstw, notując przy tym bilans 30-2.

W fazie grupowej Polki trafiły na takie zespoły jak Belgia, Hiszpania oraz Portugalia. Tym samym od początku jasne stało się, że awans do zmagań pucharowych będzie trudnym wyzwaniem. Mimo to nasze piłkarki w pierwszym meczu triumfowały 1:0.

Tym razem jednak to rywalki z Hiszpanii były zdecydowanymi faworytkami. Świadczył o tym między innymi fakt, że w dotychczas czterech spotkaniach bezpośrednich tych drużyn za każdym razem Polska przegrywała.

Biało-Czerwone przez długi czas błyszczały w defensywie, a przeciwniczki biły głową w mur. Z każdą minutą rosła nadzieja na to, że uda im się zdobyć punkt. Jednak bardzo szczelna tego dnia obrona błyszczała, ale tylko do 87. minuty.

Wówczas Julia Woźniak, która strzegła naszej bramki skapitulowała. Po rozegraniu stałego fragmentu gry Hiszpanki zanotowały trafienie, które przesądziło o losach meczu. Tym samym bohaterką spotkania została Gomez za sprawą swojego gola.

Hiszpania jako lider grupy ma już pewny awans do fazy pucharowej. Natomiast Polska zajmuje obecnie 2. miejsce i o tym, czy zagra dalej zadecyduje bezpośrednie starcie z reprezentacją Portugalii, które zaplanowano na niedzielę (12 maja).

Mistrzostwa Europy U-17 kobiet, grupa B:

Reprezentacja Hiszpanii kobiet U-17 - Reprezentacja Polski kobiet U-17 1:0 (0:0) 1:0 - Ainoa Gomez 87'

Przeczytaj także: Młoda kadra Polek ze zwycięstwem. Świetny początek turnieju Liga Europy: Niespodziewany rollercoaster w Leverkusen

Źródło artykułu: WP SportoweFakty