Klub Łukasza Skorupskiego poskromił AC Milan

Rezerwy ćwierćfinalisty Ligi Mistrzów okazały się niewystarczające do pokonania Bologni FC. Konfrontacja zakończyła się wynikiem 1:1, a Łukasz Skorupski przepuścił tylko świetne uderzenie z dystansu Tommaso Pobegi.

piłkarze Bologna FC PAP/EPA / ELISABETTA BARACCHI / Na zdjęciu: piłkarze Bologna FC
Łukasz Skorupski opuścił od początku sezonu tylko jeden mecz ligowy, a powodem była choroba. W poprzedniej kolejce powrócił do jedenastki Bologni FC i od razu zachował czyste konto w meczu z Atalantą. Kolejnym przeciwnikiem, który zamierzał pokonać Skorupskiego, był AC Milan. Rossoneri potrzebują punktów do wywalczenia awansu do Ligi Mistrzów.

Dla Rossonerich priorytetem jest trwający dwumecz z Napoli w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. We wtorek Milan spróbuje przynajmniej obronić przewagę 1:0 w rewanżu na Stadio Diego Armando Maradona. W sobotę w Bolonii trener Stefano Pioli wystawił kompletnie inną jedenastkę niż w rywalizacji z Azzurrimi i możliwość pokazania się od pierwszego gwizdka dostali Divock Origi, Alexis Saelemaekers czy Alessandro Florenzi.

Bologna nie dała gościom czasu na rozkręcenie się. Nie minęła minuta i Rossoblu zdobyli prowadzenie 1:0 strzałem Nicoli Sansone po dograniu Stefana Poscha. Gospodarze dali w ten sposób do zrozumienia, że zamierzają rozprawić się z kolejnym kandydatem do awansu do europejskich pucharów.

AC Milan nie odpuścił i jeszcze w pierwszej połowie pozbawił Skorupskiego możliwości zachowania czystego konta po raz siódmy w sezonie. Tommaso Pobega znalazł sposób na pokonanie reprezentanta Polski w 40. minucie potężnym strzałem zza pola karnego. Po przerwie wynik już nie zmienił się, choć na boisku pojawili się Rafael Leao czy Brahim Diaz po stronie Milanu.

Bologna FC - AC Milan 1:1 (1:1)
1:0 - Nicola Sansone 1'
1:1 - Tommaso Pobega 40'

Bologna: Łukasz Skorupski - Stefan Posch, Adama Soumaoro, Jhon Lucumi, Georgios Kyriakopoulos - Jerdy Schouten (85' Gary Medel), Nicolas Dominguez - Michael Aebischer (73' Nikola Moro), Lewis Ferguson, Musa Barrow (73' Charalampos Lykogiannis) - Nicola Sansone (57' Joshua Zirkzee)

Milan: Mike Maignan - Alessandro Florenzi (57' Davide Calabria), Pierre Kalulu, Malick Thiaw (81' Matteo Gabbia), Fode Ballo-Toure - Aster Vranckx, Tommaso Pobega - Alexis Saelemaekers (57' Junior Messias), Charles De Ketelaere (70' Brahim Diaz), Ante Rebić - Divock Origi (70' Rafael Leao)

Żółte kartki: Posch, Dominguez (Bologna) oraz Florenzi, Calabria, Pobega,Vranckx (Milan)

Sędzia: Davide Massa

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy AC Milan awansuje do półfinału Ligi Mistrzów?