Idą łeb w łeb i mają tyle samo punktów. Walka o mistrzostwo Polski cały czas zacięta

Wygrywają pewnie, punktują równo i cały czas walczą o złoto. Piłkarki GKS-u Katowice oraz TME SMS-u Łódź wygrały swoje mecze w 17. kolejce Orlen Ekstraligi i mają po 43 punkty w ligowej tabeli, w której prowadzą.

Krzysztof Sędzicki
mecz Śląsk Wrocław - TME SMS Łódź Facebook / Krystyna Pączkowska / WKS Śląsk Wrocław Piłka Nożna Kobiet / Na zdjęciu: mecz Śląsk Wrocław - TME SMS Łódź
Rozgrywki ligowe wróciły po trzytygodniowej przerwie na mecze reprezentacji. W jednym z ciekawiej zapowiadających się spotkań piłkarki Śląska Wrocław przegrały u siebie ze wspominanym TME SMS-em Łódź 0:3. Dwie bramki zdobyła ścigająca się o koronę królowej strzelczyń Dominika Kopińska, a jedno trafienie przypadło Annie Rędzi.

Do niespodzianki doszło w Koninie, gdzie Medyk Polomarket przegrał z beniaminkiem, Pogonią Dekpol Tczew 1:2. Dwa gole dla przyjezdnych zdobyła Magdalena Sobal. Bramkę kontaktową i - jak się okazało - honorową dla ekipy Romana Jaszczaka strzeliła Natalia Pakulska.

Dopiero pierwsze wiosenne zwycięstwo odniosły piłkarki AZS-u UJ Kraków. Jagiellonki pokonały u siebie Hydrotruck Radom 4:0. Wszystkie gole padły w drugiej połowie, a ich autorkami zostały Weronika Wójcik, Aleksandra Nieciąg, Kinga Pawlica i Agnieszka Derus.

Na północy zdecydowane zwycięstwo Pogoni Szczecin nad AP Orlen Gdańsk 3:0. W trzeciej minucie do siatki trafiła Natalia Oleszkiewicz, w 23. Karolina Łaniewska, a w 47. - Weronika Szymaszek.

Kolejny raz w rundzie wiosennej punkty traci Górnik Łęczna. Tym razem zespół Roberta Makarewicza zaledwie zremisował bezbramkowo z Czarnymi Antrans Sosnowiec. A GKS Katowice skorzystał z tego faktu i uciekł w tabeli od ekipy z Lubelszczyzny. Drużyna Karoliny Koch wygrała u siebie ze Sportisem KKP Bydgoszcz 2:0 dzięki golom Nicoli Brzęczek i Kamili Tkaczyk.

A już w środę cztery mecze 1/4 finału Orlen Pucharu Polski. AP Orlen Gdańsk uda się do Starych Oborzysk na mecz z LZS-em, TME SMS podejmie Śląsk Wrocław, Górnik Łęczna zmierzy się u siebie z Pogonią Szczecin, a Ślęza Wrocław zagra z AZS-em UJ Kraków.