Motywacja w Jagiellonii. W szatni zawisł nowy "plakat"

Wygrana 4:2 z Wisłą Płock uspokoiła sytuację Jagiellonii Białystok w PKO Ekstraklasie. Piłkarze mogą przypominać sobie o niecodziennym przebiegu meczu, kiedy wchodzą do szatni.

piłkarze Jagiellonii Białystok WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Jagiellonii Białystok
Jagiellonia Białystok przeskoczyła do górnej połowy tabeli w PKO Ekstraklasie i ma o pięć punktów więcej niż otwierający strefę spadkową Śląsk Wrocław. Tym samym coraz mniej wskazuje na pożegnanie się zespołu z elitą.

W wygranym 4:2 meczu z Wisłą Płock piłkarze Jagiellonii odwrócili wynik 0:2 na 4:2. Drużyna zaliczyła poważny falstart, ponieważ w 10 minut straciła dwa gole po strzałach Bartosza Śpiączki i Łukasza Sekulskiego. Godzina wystarczyła zawodnikom z Białegostoku na odpowiedzenie czterema golami. Hat-trickiem popisał się Marc Gual, a jedną bramkę dorzucił Jesus Imaz.

Okazało się, że kierownik zespołu Arkadiusz Szczęsny zadbał o to, żeby wspomnienie meczu pozostało żywe w szatni. W budynku Jagiellonii zawisł duży "plakat" przypominający przebieg meczu w Płocku. Zawisł on na korkowej tablicy zatytułowanej słowem "possible" z przekreślonym "in" przed nim. Pojedynek z Wisłą był potwierdzeniem, że niemożliwe w sporcie nie istnieje.

Arkadiusz Szczęsny został zainspirowany przez internautę na Twitterze. Jagiellonia nie jest jednak pierwszą drużyną, która napawa się wspomnieniem wygranego meczu w trakcie przygotowań do następnego spotkania.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy Jagiellonia Białystok zakończy sezon w górnej połowie tabeli PKO Ekstraklasy?