Eksperci ocenili Milika i Szczęsnego. Zobacz noty Polaków

Arkadiusz Milik występ przeciwko Bologna FC zaliczy do udanych. Polski napastnik Juventusu zebrał dobre oceny od włoskich ekspertów, podobnie jak Wojciech Szczęsny.

Piotr Bobakowski
Arkadiusz Milik cieszy się z gola Getty Images / Alessandro Sabattini / Arkadiusz Milik cieszy się z gola
Juventus FC zremisował na Stadio Renato Dall'Ara z Bologna FC (1:1, więcej TUTAJ) w meczu 32. kolejki Serie A. Niezłe występy zanotowali obaj polscy zawodnicy w barwach Starej Damy - Arkadiusz Milik i Wojciech Szczęsny.

Włoscy dziennikarze dobrze ocenili reprezentantów Polski. Milikowi wybaczyli nawet niewykorzystany rzut karny, który w 31. minucie pojedynku obronił Łukasz Skorupski.

"Wykonywał nieustanne ruchy w ofensywie. Świetny wolej w 25. minucie. Pomylił się z rzutu karnego, ale można mu to wybaczyć, ponieważ zdobył gola wyrównującego" - podsumowuje postawę Milika portal virgilio.it (nota: 6,5 w skali 1-10).

"Uważny i skuteczny" - to z kolei o Szczęsnym (nota: 6,5, obaj Polacy z najwyższą notą w zespole).

"Aktywny i widoczny przez cały czas. Robił wszystko, by podnieść zespół po straconym golu. Niewykorzystaną jedenastkę odkupił bramką w drugiej połowie" - pisze o występie Milika 90min.com (nota: 6,5, nota Szczęsnego: 6,5).

Włoski Sky Sport występ Szczęsnego ocenił na "siódemkę", a Milika na 6,5.

Analityczny whoscored.com przyznał naszemu bramkarzowi ocenę 7.42, a Milikowi 7.66. Wychowanek Rozwoju Katowice został uznany najlepszym graczem w ekipie z Turynu.