Gol za golem w meczu Leicester City. Spadek wciąż realny

To była wymiana ciosów. Walczące o utrzymanie Leicester City grało w Londynie z Fulham. Mogący już myśleć o kolejnym sezonie gospodarze pokonali rywali 5:3.

Michał Piegza
piłkarze Fulham Getty Images / Warren Little / Na zdjęciu: piłkarze Fulham
Piłkarze Leicester City są w Premier League poważnie zagrożeni spadkiem do The Championship. Lisy nadzieje na poprawę swojej sytuacji upatrywały w wyjazdowej potyczce z Fulham.

Londyńczycy plasują się w środku stawki, nie "grożą" im puchary. Sprawiły to trzy porażki z rzędu.

W poniedziałkowym meczu zawodnicy Fulham odegrali się za ostatnie niepowodzenia. Już po osiemnastu minutach gospodarze prowadzili dwoma golami, chwilę przed przerwą dołożyli trzeciego.

Po zmianie stron kanonada Fulham trwała. Tom Cairney i Willian zdobyli dwa gole, a w międzyczasie dla gości trafił Harvey Barnes. Przy stanie 5:1 zawodnicy Fulham zaczęli grać zbyt nonszalancko, co wykorzystali przyjezdni strzelając dwie bramki.

Zawodnicy Leicester przegrali w Londynie 3:5 i w Premier League na trzy kolejki przed końcem tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu plasują się ponad strefą spadkową.

Fulham FC - Leicester City 5:3 (3:0)
1:0 - Willian 10'
2:0 - Carlos 18
3:0 - Cairney 44'
4:0 - Cairney 51'
4:1 - Barnes 59'
5:1 - Willian 70'
5:2 - Maddison (k.) 81'