Kamil Grabara świętuje. Czyste konto Polaka w finale

FC Kopenhaga, której bramkarzem jest Kamil Grabara, zdobyła Puchar Danii. W finale rozgrywek drużyna Polaka zwyciężyła 1:0 z Aalborg BK.

Kamil Grabara Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: Kamil Grabara
Kamil Grabara rozegrał pełny mecz po stronie FC Kopenhaga i przez 90 minut nie przepuścił piłki do bramki. Polak zmierzył się z czterema uderzeniami celnymi. Żadne z nich nie okazało się zaskakujące dla Grabary.

FC Kopenhaga odpowiedziała dwoma strzałami w bramkę Aalborg BK i okazała się skuteczniejsza od przeciwnika. O jej zwycięstwie 1:0 zdecydował gol Diogo Goncelvesa w 48. minucie.

Finał rozegrano w Kopenhadze na stadionie Parken. W końcówce publiczność zobaczyła zaognioną walkę, której efektem było pokazanie żółtego kartonika aż sześciu zawodnikom. Nie zmienił się wynik i po ostatnim gwizdku mogli świętować Grabara i spółka.

Kamil Grabara jest podstawowym bramkarzem FC Kopenhaga. Do duńskiego zespołu przeniósł się po grze w angielskich klubach. W nim dostał między innymi możliwość pokazania się w europejskich pucharach.

Czy Kamil Grabara powinien dostać powołanie do reprezentacji Polski?