Dogrywka wyłoniła trzeciego beniaminka La Liga. Zadecydował rzut karny w 129. minucie!

Już wszystko jasne. Po Granadzie i Las Palmas trzecim beniaminkiem La Liga została drużyna Deportivo Alaves. W rewanżowym meczu finałowym goście gola na wagę awansu zdobyli w doliczonym czasie drugiej części dogrywki.

Michał Piegza
Asier Villalibre cieszy się z gola Getty Images / Ion Alcoba/Quality Sport Images / Na zdjęciu: Asier Villalibre cieszy się z gola
Za nami rewanżowe spotkanie finałowe baraży o awans do La Liga. Do decydujących meczów awansowały zespoły Levante i Deportivo Alaves, czyli 3. i 4. zespół sezonu La Liga 2.

W pierwszej potyczce zanotowano remis 0:0. W drugim meczu w regulaminowym czasie gole nie padły. Goście zamurowali bramkę, piłkarze Levante nie potrafili złamać defensywy przyjezdnych.

W dogrywce do doliczonego czasu drugiej części dogrywki wciąż niewiele się działo. W 121. minucie ręką we własnym polu karnym zagrał jeden z obrońców gospodarzy.

Analizy VAR trwały bardzo długo. Ostatecznie sędzia przyznał rzut karny piłkarzom Deportivo Alaves. Wojnę nerwów wygrał Asier Villalibre, który wyczekał bramkarza i uderzył w przeciwny róg. Gospodarze jeszcze mogli wyrównać, ale zabrakło im spokoju.

W La Liga w sezonie 2023/24 zagra Deportivo Alaves.

Levante UD - Deportivo Alaves 0:1 (0:0, 0:0)
0:1 - Asier Villalibre (k.) 120+9'

W pierwszym meczu: 0:0.

Awans do La Liga: Deportivo Alaves.