Santos wezwany na dywanik! Pilne spotkanie w PZPN-ie

Fernando Santos został wezwany przez Cezarego Kuleszę do stawienia się w siedzibie PZPN. Takie informacje przekazał Tomasz Włodarczyk. Spotkanie Portugalczyka z prezesem polskiej federacji zaplanowano na godzinę 12:00.

Mateusz Makuch
Fernando Santos WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Fernando Santos
Reprezentacja Polski pod wodzą Fernando Santosa przegrała dwa z czterech spotkań. Najistotniejsze jest jednak to, że porażki nastąpiły w spotkaniach o stawkę, bo w eliminacjach do Euro 2024. Awans na tę imprezę to dla nas cel nadrzędny i nikt nie wyobraża sobie, by w przyszłym roku mogło nas na mistrzostwach Starego Kontynentu zabraknąć.

Tymczasem sytuacja po trzech meczach nie jest kolorowa. Na koncie polskiej kadry znajdują się tylko trzy punkty za wymęczone zwycięstwo z Albanią. Wcześniej biało-czerwoni przegrali z Czechami, z którymi raptem po kilku minutach, używając nomenklatury bokserskiej, byli już na deskach.

Gdy wydawało się, że był to jedynie falstart i problemy zostały zażegnane, demony wróciły we wtorek w Kiszyniowie. Polacy prowadzili po pierwszej połowie 2:0 i wszystko było pod kontrolą. Kwestią czasu miało być, aż strzelą kolejne bramki i wyjadą ze stolicy Mołdawii z kompletem punktów oraz w dobrych nastrojach.

Nic takiego nie miało miejsca, bowiem na drugą część gry Polacy wyszli zupełnie rozluźnieni i nie potrafili zareagować na postawę odmienionych, zdeterminowanych Mołdawian. W naszej grze zaczęły pojawiać się proste błędy, po których przeciwnicy strzelili nam trzy gole. Najpierw piłkę stracił Piotr Zieliński, później niesfornie w obronie podawał Tomasz Kędziora, a na koniec z bramki do wrzutki niepotrzebnie wybiegł Wojciech Szczęsny.

Katastrofa w meczu ze 171. reprezentacją w rankingu FIFA nie mogła przejść bez echa w siedzibie związku. Z tego powodu Cezary Kulesza wezwał do siebie na spotkanie selekcjonera. Jak informuje Tomasz Włodarczyk, Portugalczyk będzie miał przedstawić pomysł na dalsze prowadzenie naszej reprezentacji.