Ciekawie od początku do końca w meczu Piasta z Arką

Trzecia wygrana w trzecim meczu kontrolnym Piasta Gliwice. Podopieczni Aleksandara Vukovicia zapewnili sobie zwycięstwo 3:2 z Arką Gdynia w końcówce podstawowego czasu.

Kamil Wilczek WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Kamil Wilczek
Arka rozpoczęła mecz w Gniewinie od mocnego uderzenia. W 6. minucie pierwszoligowiec zdobył prowadzenie 1:0 strzałem Michała Marcjanika z rzutu karnego. Jedenastka została przyznana Arkowcom za faul na Kacprze Skórze. Piast musiał wcześnie odrabiać stratę i zabrał się żwawo do wykonania zadania.

Piast odwrócił wynik na 2:1 już w pierwszej połowie. W 8. minucie Kamil Wilczek doprowadził do remisu po dograniu Michaela Ameyawa, a w 32. minucie aktywny Patryk Dziczek dał prowadzenie zespołowi Aleksandra Vukovicia po dośrodkowaniu Alexandrosa Katranisa z rzutu wolnego.

Arka nie dała za wygraną i doprowadziła do remisu 2:2 w drugiej połowie. Ponownie wykorzystała do pokonania Frantiska Placha stały fragment gry. W 59. minucie najskuteczniejszy pierwszoligowiec poprzedniego sezonu Karol Czubak zdobył gola głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dawida Gojnego.

Ciekawie w sparingu było od początku do końca, a decydująca bramka na 3:2 dla Piasta padła w 86. minucie. Tomas Huk przedłużył passę zespołu z województwa śląskiego w sparingach.

Piast rozegrał trzeci sparing w okresie przygotowań i zarazem ostatni na zgrupowaniu w Gniewinie. Wcześniej podopieczni Aleksandara Vukovicia zwyciężyli 3:0 z Radunią Stężyca oraz 3:1 z Lechią Gdańsk. Z kolei Arka jeszcze nie wygrała przed rozpoczęciem sezonu, ponieważ w poprzednim meczu kontrolnym zremisowała bezbramkowo z Chojniczanką.

Piast Gliwice - Arka Gdynia 3:2 (2:1)
0:1 - Michał Marcjanik (k.) 6'
1:1 - Kamil Wilczek 8'
2:1 - Patryk Dziczek 32'
2:2 - Karol Czubak 59'
3:2 - Tomas Huk 86'

Piast: Frantisek Plach - Arkadiusz Pyrka (65' Tomasz Mokwa), Ariel Mosór (46' Tomas Huk), Jakub Czerwiński (65' Ariel Mosór), Alexandros Katranis (46' Jakub Holubek), Michael Ameyaw (46' Damian Kądzior), Patryk Dziczek (65' Filip Karbowy), Grzegorz Tomasiewicz (65' Tom Hateley), Michał Chrapek (46' Serhij Krykun), Jorge Felix (65' Michał Chrapek), Kamil Wilczek (65' Gabriel Kirejczyk)

Arka: Martin Chudy (46' Paweł Lenarcik) - Przemysław Stolc (46' Jerzy Tomal), Michał Marcjanik (46' Martin Dobrotka), Kasjan Lipkowski (60' Michał Marcjanik), Marcel Predenkiewicz (80' Antoni Elwart), Michał Bednarski (46' Michał Borecki), Sebastian Milewski (65' Wojciech Zieliński), Dawid Gojny (60' Przemysław Stolc), Kacper Skóra (70' Marcel Szymański), Olaf Kobacki (46' Wiktor Sawicki), Karol Czubak (60' Jakub Wilczyński)

Czy Piast Gliwice awansuje w następnym sezonie do europejskich pucharów?