Warta Poznań z remisem w drugim sparingu. Mierzyła się z I-ligowcem

Remisem 1:1 zakończył się drugi sobotni sparing Warty Poznań, w którym mierzyła się z Chrobrym Głogów. Bramkę dla zielonych zdobył Jakub Sangowski.

Szymon Mierzyński
piłkarze Warty Poznań WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Warty Poznań
W pierwszej potyczce podopieczni Dawida Szulczka też zremisowali - z Cracovią (1:1). Sztab szkoleniowy ze stolicy Wielkopolski posłał na oba mecze mieszankę bardziej doświadczonych zawodników z młodzieżą.

W Grodzisku Wlkp. zaczęło się dość niespodziewanie, bowiem po dużym błędzie gospodarzy w defensywie, gola z bliska zdobył Szymon Bartlewicz.

Warciarze odpowiedzieli w 21. minucie. Przed szansą stanął Jakub Sangowski, który zachował zimną krew i pokonał Karola Dybowskiego precyzyjnym uderzeniem przy słupku.

Później wielkich emocji nie było. Obu zespołom dawał się we znaki ogromny upał, jaki panował w sobotę w Wielkopolsce. Wynik się już nie zmienił.

Zieloni następne sparingi rozegrają w piątek, a ich rywalami będą Mlada Boleslav oraz Polonia Środa Wlkp.

Chrobry natomiast w środę zmierzy się z KKS 1925 Kalisz.

Warta Poznań - Chrobry Głogów 1:1 (1:1)
0:1 - Szymon Bartlewicz 4'
1:1 - Jakub Sangowski 21'

Warta Poznań: Jędrzej Grobelny - Mateusz Lechowicz (68' Michał Kopczyński), Andre Wisdom, zawodnik testowany I, Igor Stańczak (63' Natan Jóskowski), Niilo Maenpaa (63' zawodnik testowany II), Michał Kopczyński (63' Filip Malchrowicz), Wołodymyr Kostewycz (57' Jakub Wajman), Szymon Sarbinowski (63' Jędrzej Hanuszczak), Maciej Żurawski (54' Miłosz Wódecki), Jakub Sangowski (54' Aleks Jechura).

Chrobry Głogów: I połowa: Karol Dybowski - Sebastian Górski, Elvis Stuglis, Alvert Zarówny, Mavroudis Bougaidis, Jakub Kuzdra, Szymon Bartlewicz, Robert Mandrysz, Patryk Mucha, Sebastian Steblecki, Mikołaj Lebedyński; II połowa: Damian Węglarz - Artur Bogusz, Natan Malczuk, Michał Michalec, zawodnik testowany I, Paweł Tupaj, Mateusz Machaj, zawodnik testowany II, Eryk Pieczarka, Rafał Wolsztyński, Kamil Wojtyra.