Kompromitacja bramkarza w PKO Ekstraklasie. Co on wymyślił? [WIDEO]

Na samym początku sezonu Danielowi Bielicy przydarzył się fatalny błąd. Bramkarz Górnika Zabrze sprezentował gola Radomiakowi Radom.

Rafał Szymański
błąd Bielicy Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: błąd Bielicy
W pierwszym niedzielnym meczu PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze podejmował zespół Radomiaka Radom. Podopieczni Jana Urbana nie stwarzali zagrożenia pod bramką rywali, a przyjezdni po zmianie stron wrzucili wyższy bieg.

Na pierwszego gola na stadionie w Zabrzu kibice musieli czekać do 60. minuty. Po próbie Dawida Abramowicza, Daniel Bielica "wypluł" piłkę przed siebie i następnie dopadł do niej Pedro Henrique. Z niewielkiej odległości debiutujący napastnik znalazł drogę do siatki.

Radomiak podwoił swoje prowadzenie w kuriozalnych okolicznościach. Pięć minut później w pozornie niegroźnej sytuacji bramkarz zabrzan kompletnie niepotrzebnie zabawił się w polu karnym.

Bielica nie był w stanie opanować piłki i jego błąd wykorzystał Henrique, który zapisał na swoim koncie asystę przy golu na 2:0 dla gości. Pod bramką Górnika odnalazł się kolejny debiutant - Rafał Wolski uderzeniem głową wpisał się na listę strzelców.

Bielica będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o spotkaniu rozegranym przy Roosevelta. Tego lata do ekipy Jana Urbana dołączył między innymi Michał Szromnik. Nowy bramkarz spędził 90 minut na ławce rezerwowych.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy Bielica pozostanie podstawowym bramkarzem Górnika?