Emocje w Warszawie. Znamy komplet drużyn 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski

Po emocjonującym meczu Polonia Warszawa wygrała z Siarką Tarnobrzeg 3:2 i awansowała do 1/32 finału Fortun Pucharu Polski. Dwa gole dla "Czarnych Koszul" strzelił Paweł Tomczyk.

Tomasz Galiński
kibice Polonii Warszawa PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: kibice Polonii Warszawa
Podczas gdy Legia Warszawa rywalizowała z Austrią Wiedeń w eliminacjach Ligi Konferencji Europy, Polonia Warszawa walczyła z Siarką Tarnobrzeg o awans do 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski.

Gospodarze poszli za ciosem po ostatniej ligowej wygranej z Arką Gdynia i okazali się zespołem lepszym. Bohaterem został Paweł Tomczyk, strzelec dwóch goli jeszcze w pierwszej połowie. Pierwszy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, drugi po szybkiej kontrze i uderzeniu w samo okienko.

Po przerwie wydawało się, że Siarka jeszcze powalczy, Piotr Cichocki zdobył bramkę kontaktową bezpośrednio z rzutu wolnego, natomiast radość gości trwała zaledwie pięć minut. Po prostej stracie w bocznym sektorze boiska piłka trafiła w polu karnym do Marcina Kluski, a ten trafił od poprzeczki.

W samej końcówce goście zmniejszyli rozmiary porażki po sprawnie wyprowadzonej kontrze, ale na wyrównanie zabrakło już czasu.

Znamy już wszystkie drużyny 1/32 finału Pucharu Polski. Losowanie tej fazy rozgrywek odbędzie się już w piątek o godz. 12 w siedzibie PZPN.

Polonia Warszawa - Siarka Tarnobrzeg 3:2 (2:0)
1:0 Paweł Tomczyk 22'
2:0 Paweł Tomczyk 41'
2:1 Piotr Cichocki 62'
3:1 Marcin Kluska 67'
3:2 Bartosz Krzysztofek 90+4'

Polonia: Jakub Lemanowicz - Nikodem Zawistowski, Eryk Mikołajewski, Jan Majsterek, Tomasz Wełna, Dariusz Pawłowski (62' Wojciech Fadecki) - Łukasz Piątek, Oliwier Wojciechowski, Jakub Piątek (62' Krzysztof Koton), Marcin Kluska (75' Junior Radziński) - Paweł Tomczyk (62' Szymon Kobusiński).

Siarka: Hieronim Zoch - Igor Woś (75' Wojciech Bieniarz), Marcin Kumorek (75' Piotr Lisowski), Michał Bierzało, Krzysztof Wicki (67' Krystian Szymocha), Bartosz Sulkowski - Piotr Cichocki (78' Paweł Mróz), Szymon Kaliniec, Szymon Feret, Dawid Lisowski (67' Kacper Prusiński) - Bartosz Krzysztofek.

Żółte kartki: Majsterek (Polonia) oraz - D.Lisowski, Kumorek (Siarka).