Ruch Chorzów czekał na to 2596 dni

W momencie, kiedy Ruch ma już tylko matematyczne szanse na utrzymanie się w PKO Ekstraklasie, chorzowianie w lidze z boiska rywala wrócili z kompletem punktów. Po raz ostatni taka sytuacja miała miejsce w marcu 2017 roku.

Michał Piegza
Ruch Chorzów po raz pierwszy w sezonie wygrał na boisku rywala PAP / PAP/Maciej Kulczyński / Ruch Chorzów po raz pierwszy w sezonie wygrał na boisku rywala
W sobotnie późne popołudnie we Wrocławiu doszło do dużej niespodzianki. Ruch Chorzów pokonał we Wrocławiu Śląsk Wrocław 3:2, chociaż do 86. minuty prowadził 3:0. Co więcej, gospodarze powinni w doliczonym czasie doprowadzić do remisu.

Niebiescy szczęśliwie dowieźli zwycięstwo do końca i z przebiegu gry można ocenić, że zasłużenie sięgnęli po komplet punktów. W PKO Ekstraklasie sytuacja podopiecznych Janusza Niedźwiedzia jest bardzo trudna. Przegrywając we Wrocławiu Niebiescy już w sobotę byliby niemal pewni w spadku. Sięgając po komplet punktów beniaminek ligi przedłużył swoje szanse na utrzymanie, chociaż przy Cichej wszyscy już raczej pogodzili się z degradacją.

We Wrocławiu Ruch sięgając po trzy punkty został ostatnią drużyną PKO Ekstraklasy, która z boiska rywala wróciła z pełną pulą. Niebiescy w ligowej elicie po raz ostatni jako goście z trzema punktami wrócili 18 marca 2017 roku, kiedy w Lubinie pokonali KGHM Zagłębie po bramce zdobytej przez Jarosława Niezgodę w 67. minucie. Od tego momentu minęło 2596 dni!

Do końca zakończonego spadkiem sezonu Niebiescy z boisk rywali wracali co najwyżej z punktem. Do ligowej elity, po trzech spadkach i trzech awansach Ruch wrócił w 2023 roku i czekać musiał do 30. kolejki, aby cieszyć się z trzech punktów zdobytych na boisku rywala.

W sezonie 2023/24 Niebieskich czekają jeszcze wyjazdowe potyczki w Radomiu z Radomiakiem i w Kielcach Koroną.

Apel Grosickiego do kibiców. "Macie swoje zadanie do wykonania"