AC Milan dobrał się do bramki Łukasza Skorupskiego w 11. minucie

Łukasz Skorupski i Kacper Urbański pokazali się w pierwszym w sezonie meczu Bologni FC w Serie A. Rossoblu nie zapunktowali. AC Milan strzelił im gole na miarę zwycięstwa 2:0 w pierwszej połowie.

Mecz Serie A: Bologna FC - AC Milan PAP/EPA / Elisabetta Baracchi / Mecz Serie A: Bologna FC - AC Milan
Łukasz Skorupski rozpoczął kolejny sezon w Bologni FC, choć w letnim oknie transferowym pojawiły się nieśmiałe spekulacje o przeprowadzce reprezentanta Polski do Arabii Saudyjskiej. W swoim zespole jest piłkarzem z bardzo długim stażem, jednym z liderów.

AC Milan potrzebował nieco ponad 10 minut na pokonanie Łukasza Skorupskiego. Tijani Reijnders przytomnie dostarczył piłkę Olivierowi Giroudowi w swoim debiucie, a Francuz pokonał Polaka strzałem z bliska. W składzie Rossonerich było jeszcze kilku zawodników, którzy stawiali pierwsze kroki w ich barwach. Od pierwszego gwizdka grali Ruben Loftus-Cheek i Christian Pulisić.

Właśnie Amerykanin w 21. minucie znalazł miejsce w gąszczu przeciwników na oddanie strzału na 2:0, więc sytuacja Milanu stawała się wygodna. Przed przerwą Olivier Giroud miał jeszcze jedną możliwość pokonania Łukasza Skorupskiego, ale Polak popisał się efektowną robinsonadą po strzale z powietrza napastnika.

Bologna FC nie statystowała w tym meczu i również miała sytuacje podbramkowe. Nie minęła minuta i Charalampos Lykogiannis strzelił w poprzeczkę Milanu. Między golami gości nieznacznie spudłował z kolei Lewis Ferguson. Już w przedostatnim kwadransie Mike Maignan wykazał się dwukrotnie w bramce Milanu i pozostał niepokonany do końca.

W 87. minucie na boisku pojawił się Kacper Urbański, który zmienił Lewisa Fergusona.

Bologna FC - AC Milan 0:2 (0:2)
0:1 - Olivier Giroud 11'
0:2 - Christian Pulisić 21'

Bologna: Łukasz Skorupski - Stefan Posch, Sam Beukema, Jhon Lucumi, Charalampos Lykogiannis (87' Tommaso Corazza) - Nicolas Martin Dominguez (72' Oussama El Azzouzi), Nicolo Moro (46' Riccardo Orsolini) - Michael Aebischer, Lewis Ferguson (87' Kacper Urbański), Dan N'Doye - Jushua Zirkzee (87' Sydney van Hooijdonk)

Milan: Mike Maignan - Davide Calabria (73' Pierre Kalulu), Malick Thiaw (88' Simon Kjaer), Fikayo Tomori, Theo Hernandez - Ruben Loftus-Cheek (73' Tommaso Pobega), Rade Krunić, Tijjani Reijnders - Christian Pulisić (74' Samuel Chukwueze), Olivier Giroud (73' Noah Okafor), Rafael Leao

Żółte kartki: Aebischer, Zirkzee (Bologna) oraz Hernandez, Krunić (Milan)

Sędzia: Luca Pairetto

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Bologna FC zakończy sezon w górnej połowie tabeli Serie A?