III liga. Wieczysta Kraków znowu na deskach! Jedna drużyna z kompletem punktów

Trzy wygrane z rzędu i wystarczy. Mająca ambitne plany Wieczysta Kraków przegrała w Świdniku z Avią i straciła pozycję lidera IV grupy III ligi. Już tylko Lechia Tomaszów Mazowiecki może się pochwalić kompletem punktów.

Michał Piegza
kibice Wieczystej Kraków w tle WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: kibice Wieczystej Kraków w tle
Pierwsze punkty w sezonie zgubił GKS Bełchatów. Brunatni 1:1 zremisowali na własnym stadionie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Wynik został ustalony już po jedenastu minutach.

Na 1. miejscu, z kompletem punktów, znajduje się Lechia Tomaszów Mazowiecki, która w 5. serii pokonała na wyjeździe Victorię Sulejówek 3:2. W 76. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie 2:1, ale końcówka należała do gości.

W grupie I na 4. miejsce awansowała Legia II Warszawa. Rezerwy wicemistrzów Polski 5:0 pokonały Concordię Elbląg.

Czołówka tabeli grupy I:

X Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Lechia Tomaszów Mazowiecki 5 15 11:5
2. GKS Bełchatów 5 13 9:5
3. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 5 11 11:5
4. Legia II Warszawa 5 10 14:6

W grupie II pierwsze punkty w sezonie zgubiła Vineta Wolin. Lider po 4. kolejce w prestiżowym spotkaniu przegrał w Świnoujściu z Flotą 0:2. Na 1. miejsce awansowała Pogoń Nowe Skalmierzyce, która pokonała na wyjeździe 2:0 KP Starogard Gdański.

Pierwszej porażki w rozgrywkach doznał Zawisza. Bydgoszczanie w Swarzędzu z Unią długo przegrywali. Wyrównali w 82. minucie, ale w doliczonym czasie gospodarze zadali decydujący cios.

Czołówka tabeli grupy II:

1. Pogoń Nowe Skalmierzyce 5 12 9:6
2. Vineta Wolin 5 12 10:8
3. Świt Skolwin 5 11 12:3
4. Zawisza Bydgoszcz 5 10 12:3

W grupie III na czele w dalszym ciągu Rekord. Bielszczanie długo nie potrafili napocząć obrony zamykającego tabelę Stilonu Gorzów. Udało się to gospodarzom dopiero w doliczonym czasie. Gola zdobył Daniel Świderski.

Dwa punkty do Rekordu traci Gwarek. Gracze z Tarnowskich Gór 1:1 zremisowali na własnym stadionie z beniaminkiem Odrą Bytom Odrzański.

Coraz wyżej w tabeli znajduje się Śląsk II Wrocław. Spadkowicz z II ligi 4:0 pokonał innego ligowego nowicjusza LZS Starowice Dolne.

Czołówka tabeli grupy III:

1. Rekord Bielsko-Biała 5 13 10:3
2. Gwarek Tarnowskie Góry 5 11 6:2
3. Śląsk II Wrocław 5 10 12:6
4. MKS Kluczbork 5 10 8:3

W grupie IV komplikuje się sytuacja Wieczystej Kraków. Jeden z faworytów do awansu, po porażce na inaugurację sezonu, wygrał trzy kolejne mecze. Przegrał w 5. serii w potyczce w Świdniku z Avią. Spotkanie rozpoczęło się od gola gości. Do siatki trafił Manuel Torres. Później bramki strzelali już tylko gospodarze, którzy zwyciężyli 3:1. Wieczysta w tabeli spadła na 5. miejsce.

Na pozycję lidera wróciła Garbarnia Kraków. Stało się tak dzięki zwycięstwu nad Świdniczanką Świdnik 2:1. Wiceliderem została Avia.

Trzecią wygraną w czwartym spotkaniu odniosła Siarka Tarnobrzeg. Tym razem 1:0 na wyjeździe z Wiślanami Jankowice.