Demolka w meczu Wieczystej Kraków

Piłkarze Wieczystej nie zatrzymują się na drodze w kierunku 2. ligi. W sobotę w meczu 27. kolejki krakowianie 5:0 pokonali w Tarnowie Unię.

Michał Piegza
piłkarze Wieczystej Kraków WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wieczystej Kraków
Wieczysta Kraków nie schodzi z kursu. Lider IV grupy III ligi grał w Tarnowie z Unią, czyli 11. drużyną ligi. Gospodarze liczyli na sprawienie niespodzianki. Udawało się jedynie do przerwy, kiedy zabrakło bramek.

Po zmianie stron drużyna Sławomira Peszki nie pozostawiła Unii złudzeń. W 46. minucie strzelanie rozpoczął Tomasz Swędrowski. Później nastąpił czas Michała Trąbki. Pozyskany zimą ze Stali Mielec pomocnik w osiemnaście minut zdobył trzy gole. Wynik spotkania na pięć minut przed końcem gry ustalił Karol Danielak.

Krakowianie odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. Wieczysta wiosną potknęła się tylko raz, kiedy u siebie zremisowali z Podlasiem Biała Podlaska.

Drużyna Peszki nad wiceliderem Siarką Tarnobrzeg mają trzynaście punktów więcej, ale wicelider ligi w 27. kolejce swoje spotkanie dopiero rozegra.

Unia Tarnów - Wieczysta Kraków 0:5 (0:0)
0:1 - Swędrowski 46'
0:2 - Trąbka 64'
0:3 - Trąbka 73'
0:4 - Trąbka 82'
0:5 - Danielak 85'

Pazdan ujawnił, jakim trenerem jest Peszko. "To jest jego dużą siłą"

Czy Wieczysta Kraków do końca sezonu wygra wszystkie mecze?