Legia gra dalej. Kiedy pozna rywali w Lidze Konferencji Europy?

Podopieczni Kosty Runjaicia przeszli przez eliminacje do grupy Ligi Konferencji Europy. Legia Warszawa nie będzie czekać długo na wylosowanie przeciwników.

Tomas Pekhart cieszy się z bramki PAP / Leszek Szymański / Tomas Pekhart cieszy się z bramki
Do losowania fazy grupowej Ligi Konferencji Europy dojdzie w piątek 1 września o godzinie 14:30 w Monako.

Legia Warszawa w czwartek wygrała w IV rundzie eliminacji z FC Midtjylland. Konfrontacja przy Łazienkowskiej wyglądała jak odzwierciedlenie słów Kosty Runjaicia z konferencji prasowej. Trener Legii zapowiadał nieco bardziej zachowawcze granie w porównaniu z szalonym, zremisowanym 3:3 spotkaniem w Herning.

Po przerwie Legia wybudziła odrobinę znudzonych kibiców golem na 1:0. Tomas Pekhart główkował w pobliże okienka bramki FC Midtjylland po wrzutce Pawła Wszołka. Drużyna z Danii nie pozwoliła gospodarzom utrzymać przewagi i swoim golem na 1:1 doprowadziła do dogrywki. Ostatecznie o awansie stołecznego zespołu zdecydował konkurs rzutów karnych i szósta seria, w której Kacper Tobiasz zatrzymał strzał przeciwnika.

Legia jest tym klubem z PKO Ekstraklasy, który najczęściej występował w fazie grupowej europejskich pucharów. W Lidze Konferencji Europy zadebiutuje po eliminacjach, w których wyeliminowała Ordabasy Szymkent, Austrię Wiedeń oraz FC Midtjylland.

Czy Legia Warszawa poradzi sobie w grupie Ligi Konferencji Europy?