Marcin Bułka bohaterem. Niezwykły wyczyn Polaka

AS Monaco miało dwa rzuty karne w meczu na szczycie Ligue 1 i nie wykorzystało ani jednego z nich. Na drodze Folarina Baloguna stawał Marcin Bułka! Polak zachował czyste konto w pojedynku zakończonym wygraną 1:0.

Marcin Bułka w barwach OGC Nice Instagram / OGC Nice / Na zdjęciu: Marcin Bułka w barwach OGC Nice
Marcin Bułka stanął przed wyzwaniem już w 12. minucie. Sędzia Benoit Millot przyznał AS Monaco rzut karny za faul na Aleksandrze Gołowinie. Rosjanin ominął już Polaka i został delikatnie podcięty w szesnastce przez Jordana Lotombę.

Za wykonanie rzutu karnego zabrał się Folarin Balogun, ale nie zmylił Marcina Bułki. Płaskie uderzenie, będące w zasięgu kadrowicza Fernando Santosa, zostało odbite w pole. Był to jedyny strzał celny AS Monaco w pierwszej połowie i dobrze dysponowany bramkarz OGC Nice nie dał się pokonać.

Goście z Nicei celnych prób podjęli nawet więcej, ale także Philipp Koehn nie kapitulował. Bramkarz zespołu z księstwa poradził sobie z dwoma strzałami Sofiane'a Diopa i z jednym uderzeniem Terema Igobora Moffiego. Przed przerwą Folarin Balogun strącił jeszcze piłkę na słupek Marcina Bułki, po czym drużyny rozeszły się do szatni przy wyniku 0:0.

Marcin Bułka nie poprzestał na obronieniu jednego rzutu karnego. Absolutnie! W 55. minucie popisał się raz jeszcze i zatrzymał podobny strzał Folarina Baloguna z 11. metra. Tym razem sędzia gwizdnął po faulu Morgana Sansona na Takumim Minamino. AS Monaco nie zmieniło strzelca, a to okazało się złe rozwiązanie.

W ostatnim kwadransie oba zespoły starały się odważniej rozstrzygnąć mecz. Youssouf Ndayishimiye główkował w poprzeczkę bramki AS Monaco. Gospodarze nawet wpakowali piłkę do sieci, ale po chwili trafienie zostało anulowane i Marcin Bułka podsumował występ zachowaniem czystego konta. Do pełni szczęścia brakowało Polakowi zwycięstwa, a to zapewnił strzałem na 1:0 w doliczonym czasie Jeremie Boga.

AS Monaco - OGC Nice 0:1 (0:0)
0:1 - Jeremie Boga 90'

W 12. minucie Folarin Balogun (Monaco) nie wykorzystał rzutu karnego. Marcin Bułka obronił.

Monaco: Philipp Koehn - Wlifried Stephane Singo, Denis Zakaria, Soungoutou Magassa (90' Guillermo Maripan) - Vanderson, Mohamed Camara (81' Eliot Matazo), Youssouf Fofana, Caio Henrique (81' Ismail Jakobs) - Takumi Minamino (90' Myron Boadu), Folarin Balogun (67' Wissam Ben Yedder), Aleksandr Gołowin

Nice: Marcin Bułka - Jordan Lotomba (90' Youcef Atal), Jean-Clair Todibo, Dante, Melvin Bard - Morgan Sanson (64' Pablo Rosario), Youssouf Ndayishimiye, Khephren Thuram - Gaetan Laborde (78' Aliou Balde), Terem Moffi (78' Evann Guessand), Sofiane Diop (64' Jeremie Boga)

Żółte kartki: Gołowin (Monaco) oraz Ndayishimiye (Nice)

Sędzia: Benoit Millot