"Zamknął drzwi". Włosi zachwyceni reprezentantem Polski

Trwa kapitalna seria Łukasza Skorupskiego w Serie A. Bramkarz drużyny z Bolonii ma na swoim koncie już ponad 400 minut bez puszczonej bramki. W niedzielę sposobu na niego nie znaleźli piłkarze Empoli.

Krzysztof Kaczmarczyk
Łukasz Skorupski Getty Images / Ivan Romano / Łukasz Skorupski
Bologna FC wygrała pewnie 3:0, a hat-trickiem popisał się Riccardo Orsolini. Nie było też innego wyjścia - to właśnie ten piłkarz otrzymał po spotkaniu najwyższe noty.

Więcej o meczu przeczytasz tutaj -->> Łukasz Skorupski nie zatrzymał licznika. Seria coraz dłuższa

Łukasz Skorupski też zrobił to, co do niego należało - nie dał się pokonać. Czwarty mecz z rzędu, ale w końcu i jego kolegom udało się coś strzelić. Wcześniejsze trzy spotkania Bolonii kończyły się wynikami 0:0.

"Zamknął drzwi" - napisała po kolejnym meczu "na zero" Skorupskiego "La Gazzetta dello Sport" oceniając występ Polaka na siódemkę. Taką samą notę otrzymał od serwisu calcionews24.com.

"Zawsze pewny przy próbach Empoli" - to komentarz z footballnews24.it. Zwrócono uwagę na dwie zdecydowane interwencje przy stanie 1:0. Nota? Kolejna "7".

Według tuttomercatoweb.com Skorupski zapracował na ocenę "6,5". "Kilkukrotnie zaangażowany, zawsze uważny" - można przeczytać w opisie jego występu. Eurosport Polakowi przyznał z kolei "szóstkę".

Dodajmy, że aktualna seria 32-latka bez straconej bramki w Serie A wynosi 428 minut. Ostatni raz piłkę z siatki wyciągał 2 września, gdy w 22. minucie spotkania z Cagliari Calcio pokonał go Zito Luvumbo.

Zobacz także: Klich zachwyca w USA i czeka na powołanie do kadry. "Zawodnik bez kompleksów" Lewandowski ostrzegł reprezentanta Polski. "Nie rób tak" ZOBACZ WIDEO: Przejął piłkę od bramkarza i stało się to. Niewiarygodny rajd

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Łukasz Skorupski powinien stanąć w bramce reprezentacji Polski?