Ronaldo na ustach Saudyjczyków po tym, co zrobił w polu karnym

Cristiano Ronaldo doczekał się pierwszego gola w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Jego Al-Nassr jednak dość długo męczyło się z rywalem z Tadżykistanu.

Robert Czykiel
gol Cristiano Ronaldo Twitter / Na zdjęciu: gol Cristiano Ronaldo
W drugiej serii spotkań Azjatyckiej Ligi Mistrzów Al-Nassr zmierzyło się z Istiqlol Duszanbe. Rywal z Tadżykistanu był skazywany na pożarcie, ale przez pewien czas zanosiło się na dużą niespodziankę. Saudyjczycy do przerwy przegrywali 0:1.

Przełom nastąpił po zmianie stron, a sygnał do odrabiania straty dał Cristiano Ronaldo. Portugalski gwiazdor w 66. minucie doprowadził do wyrównania. Miał przy tym trochę szczęścia, bo pierwszy strzał zablokował rywal, ale piłka wróciła pod nogi 38-latka.

"CR7" przy drugiej próbie wykazał się sprytem. Widząc, że bramkarz do niego biegnie, wykonał efektowną podcinkę i umieścił futbolówkę w bramce. Co ciekawe, to był jego pierwszy gol w karierze w Azjatyckiej Lidze Mistrzów.

Al-Nassr ostatecznie wygrało 3:1. Przebudził się Anderson Talisca, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Dzięki temu klub z Arabii Saudyjskiej po dwóch meczach ma komplet punktów.