0:1 w 92. minucie. Końcowy wynik to szok

Manchester United pokonał Brentford FC 2:1, choć jeszcze w 92. minucie przegrywał 0:1. Tym samym Czerwone Diabły zapisały się w historii Premier League.

Szymon Michalski
Gol Scotta McTominay'a Twitter / Viaplay Sport Polska / Gol Scotta McTominay'a
Dość niespodziewanie w pierwszej połowie to piłkarze Brentford FC wyszli na prowadzenie. Autorem gola był Mathias Jensen. Przyjezdni długo utrzymywali korzystny dla siebie wynik.

Pierwsze 45 minut zakończyło się zwycięstwem przyjezdnych 1:0. Taki wynik utrzymywał się przez znaczną część drugiej połowy. Wtedy to szkoleniowiec Manchesteru United Erik ten Hag zdecydował się wpuścić na boisko Scotta McTominay'a.

I ruch ten okazał się strzałem w dziesiątkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Szkot, po zamieszaniu w polu karnym, wpakował piłkę do siatki (wideo znajduje się na końcu artykułu).

Cztery minuty później McTominay znowu mógł cieszyć się z bramki. Jak się okazało, decydującej i historycznej. Po raz pierwszy bowiem zdarzyło się, by Manchester United na poziomie Premier League wygrał mecz, przegrywając po 90. minutach spotkania.

Po pokonaniu Brentford FC Czerwone Diabły przesunęły się na ósmą pozycję w tabeli.