III liga. Skromna wygrana Wieczystej Kraków

We wszystkich grupach III ligi zespoły rozegrały 13. kolejkę. Wysoko wygrał GKS Bełchatów, który zmniejszył dystans do lidera. Skromnie zwyciężyła Wieczysta Kraków.

Michał Piegza
piłkarze Wieczystej Kraków WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wieczystej Kraków
W grupie I topnieje przewaga lidera. Lechia Tomaszów Mazowiecki zremisowała 1:1 na wyjeździe z Jagiellonią II Białystok.

Do 1. miejsca część strat odrobiły zespoły Świtu Nowy Dwór Mazowiecki i GKS-u Bełchatów. Wicelider 5:2 pokonał Pilicę Białobrzegi, a Brunatni 6:0 Legionovię Legionowo.

Dystansu do czołówki nie tracą drużyna Pelikana Łowicz (2:0 z Victorią Sulejówek). Z kolei Legia II Warszawa do Lechii musi odrobić już tylko pięć punktów.

Czołówka tabeli grupy I:

X Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Lechia Tomaszów Mazowiecki 13 30 29:16
2. Świt Nowy Dwór 13 27 32:15
3. GKS Bełchatów 13 27 30:14
4. Pelikan Łowicz 13 26 23:10

W grupie II lider Świt Skolwin zdobył punkt (0:0) w wyjazdowej potyczce w Gniewinie ze Stolemem. W końcówce meczu w Bydgoszczy z Zawiszą punkt uratowała Vineta Wolin (2:2). Spotkanie Elanu Toruń w Kartuzach z Cartusią zostało przełożone z powodu złego stanu boiska. Czołówka tabeli grupy II:

1. Świt Skolwin 13 33 28:7
2. Vineta Wolin 13 27 23:18
3. Noteć Czarnków 13 25 37:23
4. Elana Toruń 12 24 17:7

W grupie III problemów z kolejną wygraną nie miał lider. Rekord pokonał w Bytomiu Odrzańskim Odrę 3:0 i w tabeli nad Śląskiem II Wrocław ma pięć punktów przewagi. Wicelider także zwyciężył 3:0, przy Oporowskiej ze Pniówkiem Pawłowice. Coraz groźniejszy jest LKS Goczałkowice, który wygrał również 3:0, z Cariną Gubin.

Drugie zwycięstwo w sezonie odniósł Raków II Częstochowa, ale wciąż plasuje się w strefie spadkowej.

Czołówka tabeli grupy III:

1. Rekord Bielsko-Biała 13 32 32:12
2. Śląsk II Wrocław 13 27 31:16
3. LKS Goczałkowice 13 24 21:10
4. Lechia Zielona Góra 12 22 22:16

W grupie IV Wieczysta w najskromniejszych rozmiarach pokonała Podhale Nowy Targ. Lider miał swoje problemy. Krakowianie od 21. minuty grał w osłabieniu. Siły wyrównały się w 2. części, kiedy z boiska wyleciał Kacper Kawula. Grając dziesięciu na dziesięciu gola dla gospodarzy zdobył w 67. minucie Manuel Torres.

Przegrała Siarka Tarnobrzeg, ulegając w Tarnowie Unii 1:3. Na 2. miejsce wskoczyła Avia Świdnik, po zwycięstwie nad Garbarnią Kraków 2:1.