Ligue 1: AS Monaco nie wróciło na pozycję lidera

W spotkaniu 10. kolejki Ligue 1 2023/2024 zespół AS Monaco, który przed tą serią gier był liderem rozgrywek, przegrał na wyjeździe z Lille OSC 0:2 i nie wrócił na pierwszą pozycję w tabeli.

Tomasz Rosiński
Ismail Jakobs i Edon Zhegrova Newspix / Daniel Derajinski / Na zdjęciu: Ismail Jakobs i Edon Zhegrova
Zarówno Lille, jak i Monaco w ostatnim czasie znajdowały się w ostatnim czasie w dobrej formie i trudno było wskazać faworyta tej rywalizacji.

Jednakże to gospodarze w niedzielę pokazali się z lepszej strony i odnieśli pewne zwycięstwo. Podopiecznych Paulo Fonseki na prowadzenie w 32. minucie po podaniu od Edona Zhegrovy wyprowadził Ivan Cavaleiro.

Natomiast w końcówce pierwszej połowy konfrontacji drugi i jak się później okazało decydujący cios zadał Bafode Diakite, a drugą asystę w trakcie tej potyczki zaliczył Kosowianin Zhegrova.