Przebudzenie zespołu Przemysława Płachety. Szalony mecz

Przemysław Płacheta, Michał Helik i Bartosz Białkowski pokazali się w sobotnich meczach The Championship. Norwich City zwyciężyło 3:2 z Cardiff City w pojedynku, w którym oba zespoły odwracały wynik.

Przemysław Płacheta Materiały prasowe / Norwich City / Na zdjęciu: Przemysław Płacheta
Norwich City zakończyło serię czterech porażek i sześciu meczów bez zwycięstwa. W wygranym 3:2 spotkaniu Kanarków z Cardiff City doszło do dwóch zwrotów akcji. Prowadzili goście 1:0, następnie gospodarze 2:1, a Norwich jeszcze raz odwróciło wynik w ostatnich 10 minutach podstawowego czasu. Przemysław Płacheta wyszedł w podstawowym składzie na pozycji lewego obrońcy. W przerwie w jedenastce zastąpił go Dimitrios Giannoulis.

Michał Helik zagrał w podstawowym składzie Huddersfield Town w przegranym 0:1 meczu z Hull City. Na rozstrzygającego gola trzeba było poczekać do doliczonego czasu. W nim Michał Helik i spółka nie upilnowali Liama Delapa, który zapewnił komplet punktów Hull. Przewaga gospodarzy była wyraźna i zasłużenie odnieśli wygraną.

Bartosz Białkowski nie pozwolił sobie na stratę gola w efektownie wygranym 4:0 meczu Millwall FC z Sheffield Wednesday. Goście rządzili na boisku i solidarnie w obu połowach zdobyli po dwie bramki. Bartosz Białkowski poradził sobie z dwoma strzałami celnymi.

Z kompletu punktów cieszyli się również piłkarze Southampton FC, którzy zwyciężyli 2:1 z West Bromwich Albion. Pierwsza bramka jeszcze nie dała kompletu punktów gospodarzom, ale kiedy odzyskali prowadzenie strzałem Adama Armstronga, okazali się już nie do dogonienia. Jan Bednarek pauzował z powodu nadmiaru kartek.