Fortuna I liga ma nowego lidera. Musiał odwracać wynik

Trzy porażki z rzędu kosztowały Odrę Opole stratę pierwszego miejsca w tabeli. Serię potknięć podopiecznych Adama Noconia wykorzystała Arka Gdynia. Drużyna z Pomorza została liderem dzięki zwycięstwu 3:1 z Zagłębiem Sosnowiec.

Karol Czubak z Arki Gdynia w meczu Fortuna I ligi Instagram / Arka Gdynia / Karol Czubak z Arki Gdynia w meczu Fortuna I ligi
Arka Gdynia przedłużyła serię zwycięstw w Sosnowcu. W meczu z Zagłębiem zwyciężyła 3:1, choć jako pierwsza straciła gola zanim minęły dwie minuty od pierwszego gwizdka. Do remisu doprowadziła jeszcze w pierwszej połowie, a komplet punktów zapewniła sobie w końcówce. Karol Czubak, który w poprzednim sezonie był królem strzelców ligi, zdobył dwie bramki. W obecnych rozgrywkach ma na koncie osiem goli.

W Katowicach doszło do starcia GKS-ów. Przy Bukowej stawił się GKS Tychy, który również miał możliwość wyprzedzenia byłego lidera z Opola. Lepsi 1:0 okazali się jednak podopieczni Rafała Góraka. Jedynego gola strzelił najskuteczniejszy spośród katowiczan Sebastian Bergier w 71. minucie. Decydująca bramka była piątą w sezonie Bergiera.

Jeden gol padł również w Rzeszowie. Mateusz Ozimek przeprowadził rewelacyjną akcję. Rozpoczął ją rajdem, po czym zdecydował się na uderzenie ze znacznego dystansu. Brawura opłaciła się, a Ozimek pokonał strzałem Michała Gliwę. W ten sposób zapewnił Chrobremu Głogów wygraną 1:0 z Resovią. Komplet punktów pozwolił podopiecznym Piotra Plewni opuścić strefę spadkową. Wylądowała w niej natomiast Resovia.

Smaczkiem meczu Podbeskidzia Bielsko-Biała z Miedzią Legnica było spotkanie trenera Grzegorza Mokrego z piłkarzami poprzedniego klubu. Ani Podbeskidzie nie zaskoczyło byłych podopiecznych Mokrego, ani oni nie znaleźli sposobu na strzelenie gola Góralom. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Tym samym Podbeskidzie spędzi kolejne dwa tygodnie w strefie spadkowej.