Puchacz pokazał formę przed Euro 2024. Świetnie dograł

Tymoteusz Puchacz miał swój udział w zwycięstwie 3:1 FC Kaiserslautern nad Holstein Kiel. Defensor walczy o powołanie na wielki turniej.

Rafał Szymański
 Tymoteusz Puchacz WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Tymoteusz Puchacz
Reprezentant Polski nie potrzebował dużo czasu, żeby udokumentować swoją obecność na murawie. W 13. minucie Tymoteusz Puchacz popisał się precyzyjnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego. Akcję strzałem głową sfinalizował mający polskie korzenie Niemiec, Daniel Hanslik.

Holstein Kiel wyrównało za sprawą Alexandra Bernhardssona, lecz potem goście odzyskali inicjatywę. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Filip Kaloc oraz Marlon Ritter. FC Kaiserslautern wygrało 3:1 na wyjeździe, dzięki czemu opuściło strefę spadkową 2. Bundesligi.

Puchacz spędził 90 minut na boisku i był wyróżniającą się postacią. W bieżącym sezonie lewy obrońca wystąpił w 29 ligowych spotkaniach, strzelił gola i do tego zaliczył osiem asyst. 25-latek jest oczywiście kandydatem do powołania na mistrzostwa Europy.

W rozegranym równolegle meczu Łukasz Poręba także zaliczył asystę. Pomocnik dołożył swoją cegiełkę do gola otwierającego wynik autorstwa Roberta Glatzela, który potem skompletował dublet. W drugiej połowie Bakery Jatta i Ludovit Reis przypieczętowali zwycięstwo HSV z Eintrachtem Brunszwik (4:0).

Holstein Kiel - 1.FC Kaiserslautern 1:3 (1:2)
0:1 - Daniel Hanslik 13'
1:1 - Alexander Bernhardsson 25'
1:2 - Filip Kaloc 45+4'
1:3 - Marlon Ritter 83'

Eintracht Brunszwik - Hamburger SV 0:4 (0:2)
0:1 - Robert Glatzel 10'
0:2 - Robert Glatzel 22'