Izrael zgubił punkty w eliminacjach. Mecz w wyjątkowych okolicznościach

Reprezentacja Izraela rozegrała pierwsze spotkanie po wybuchu wojny z Palestyną. Podopieczni Alona Hazana nie potrafili zagrozić bramce rywali i przegrali z Kosowem 0:1.

Rafał Szymański
reprezentanci Izraela i Kosowa PAP/EPA / GEORGI LICOVSKI / Na zdjęciu: reprezentanci Izraela i Kosowa
Do nieprzyjemnego incydentu doszło jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Izraelscy zawodnicy symbolem połówki serca oddali hołd zakładnikom przetrzymywanym przez Hamas, natomiast ich hymn został wygwizdany na stadionie w Prisztinie.

Na boisku stroną przeważającą była drużyna z Bałkanów. Reprezentacja Kosowa przez cały mecz stworzyła sobie więcej sytuacji pomimo tego, że przyjezdni nieco dłużej utrzymywali się przy piłce.

Jedyna bramka na Fadil Vokrri Stadium padła w 41. minucie spotkania. Vedat Muriqi uruchomił Milota Rashicę, który zdołał uwolnić się spod opieki obrońców i strzałem pod poprzeczkę przełamał ręce Omriego Glazera.

Izraelczycy nie potrafili odpowiedzieć, a w końcowej fazie meczu Rashica mógł skompletować dublet. Zawodnik Besiktasu ponownie stanął oko z bramkarzem, lecz przegrał ten pojedynek.

W doliczonym czasie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Roy Revivo. Izraelczyk faulem przerwał obiecującą sytuację rywali. Rezultat już się nie zmienił.

Niedzielne spotkanie w ramach eliminacji Euro 2024 zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem Kosowa. Reprezentacja Izraela nie odrobiła strat w grupie D do Szwajcarii i Rumunii, zajmujących miejsca premiowane awansem.

Kosowo - Izrael 1:0 (1:0) 1:0 - Milot Rashica 41'