Przebudzenie wicelidera Fortuna I ligi. Zaskoczenie w derbach

Odra Opole podniosła się po trzech z kolei porażkach i wygrała 3:0 z Polonią Warszawa. W niedzielę z kompletu punktów cieszyli się również piłkarze Miedzi Legnica oraz Znicza Pruszków.

Bartosz Guzdek WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Bartosz Guzdek
Zanim Odra Opole strzeliła gole na miarę zwycięstwa 3:0 z Polonią Warszawa, odetchnęła z ulgą. To z powodu rzutu karnego niewykorzystanego przez Mateusza Michalskiego. Po przerwie wicelider odpowiedział skutecznym wykonaniem jedenastki, a następnie dokładał trafienia. Odra wykorzystała dobrze przerwę reprezentacyjną i odkuła się po serii trzech porażek.

Miedź Legnica nie potrzebowała dużo czasu na zdobycie prowadzenia w meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Od początku spotkania gospodarze posiadali piłkę i szukali sposobu na zbliżenie się z nią do bramki Mateusza Kosa. W 8. minucie w powietrze wyszedł Kamil Drygas i właśnie uderzenie doświadczonego piłkarza dało zaliczkę Miedziance.

Gospodarze utrzymali skromne prowadzenie 1:0 do końca pierwszej połowy. Głównie za sprawą kolejnych ataków Kamila Drygasa mieli możliwość powiększenia przewagi, ale pomocnikowi brakowało skuteczności. Okazji nie wykorzystał także Emmanuel Agbor po podaniu Drygasa. Zagłębie odpowiedziało nieznacznie niecelnym strzałem Joela Valencii.

W 68. minucie stało się pewne, że najważniejszym zawodnikiem meczu zostanie Kamil Drygas. Piłkarz Miedzi oddał precyzyjne uderzenie i poprawił się w ten sposób po wcześniej zmarnowanych sytuacjach podbramkowych. Piłka wpadła do bramki Mateusza Kosa blisko słupka. Zrobiło się 2:0 i Zagłębie nie odpowiedziało do ostatniego gwizdka.

Do drobnego zaskoczenia doszło w małych derbach województwa mazowieckiego. Niżej notowany w tabeli beniaminek Znicz Pruszków wygrał 1:0 na wyjeździe ze spadkowiczem Wisłą Płock. Goście zawdzięczali komplet punktów strzałowi Shumy Nagamatsu w 63. minucie. Oba zespoły dokończyły mecz w dziesięciu. W Wiśle czerwoną kartkę zobaczył Jakub Szymański, a w Zniczu - Jurij Tkaczuk.