Konspiracja w Ruchu Chorzów. Ostatni sprawdzian za beniaminkiem

Na koniec zgrupowania w Belek Ruch Chorzów zagrał mecz sparingowy z wicemistrzem Macedonii Północnej FC Shkupi. Potyczka rozgrywana była w pełnej konspiracji i zakończyła się remisem 1:1.

Michał Piegza
Zawodnicy Ruchu Chorzów WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Zawodnicy Ruchu Chorzów
W pełnej konspiracji odbywał się ostatni sprawdzian Ruchu Chorzów w trakcie kończącego się w czwartek zgrupowania w tureckim Belek.

Niebiescy rywalizowali z wicemistrzem FC Shkupi. W przeciwieństwie do poprzednich potyczek, decyzją sztabu szkoleniowego, spotkanie nie było transmitowane przez klubową telewizję.

Co więcej, nie poznaliśmy nawet składu Niebieskich na spotkanie, ale jedynie kadrę meczową.

W meczu do przerwy prowadzili rywale Ruchu. W 38. minucie gola zdobył Brazylijczyk Dudu. Chorzowianie wyrównali trzynaście minut po zmianie stron, kiedy bramkę zdobył Daniel Szczepan.

Po powrocie ze zgrupowania gracze Ruchu na własnych obiektach przygotowywać się będą do meczu z Legią Warszawa (9 lutego). Na spotkanie sprzedano już ponad 20 tysięcy biletów. Nie jest wykluczone, że jeszcze przed meczem do drużyny beniaminka PKO Ekstraklasy dołączą kolejni gracze. Klub zamierza jeszcze pozyskać obrońcę, pomocnika i napastnika.

Ruch Chorzów - FC Shkupi 1:1 (0:1)
0:1 - Dudu 38'
1:1 - Daniel Szczepan 58'

Kadra Ruchu Chorzów na mecz: Potoczny, Stipica - Dadok, Foszmańczyk, Huras, Kozak, Letniowski, Moneta, Przydacz, Sadlok, Stępiński, Szczepan, Szymański, Vlkanova.