Lider Serie A był w opałach. Mocna reakcja Interu Mediolan

Już siedem punktów przewagi Interu Mediolan nad wiceliderem Juventusem w tabeli ligi włoskiej. Nerazzurri odwrócili wynik 1:2 na 4:2 w meczu z rozpędzoną w ostatnich tygodniach AS Romą. Nicola Zalewski wszedł jako zmiennik w 76. minucie.

Inter Mediolan Getty Images / Nicolò Campo/LightRocket / Na zdjęciu: Inter Mediolan
Na prestiżowy mecz do Rzymu powrócił nie tylko Simone Inzaghi, były napastnik oraz trener Lazio. W barwach Biancocelestich grał w przeszłości Francesco Acerbi i właśnie doświadczony obrońca strzelił gola na 1:0 dla Interu Mediolan w 17. minucie. Sprytnie główkował za kołnierz Ruiego Patricio po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

AS Roma próbowała pójść za uderzeniem po zmianie trenera z Jose Mourinho na Daniele De Rossiego. Pod wodzą byłego pomocnika reprezentacji Włoch odnieśli trzy zwycięstwa z rzędu. Do końca pierwszej połowy spotkania gospodarze odwrócili wynik na 2:1 uderzeniami Gianluki Manciniego oraz Stephana El Shaarawy'ego. Nerazzurri stracili dwie bramki, co nie zdarza się często.

Inter znalazł się w opałach, ale po powrocie z przerwy na boisko potrzebował tylko 11 minut na dokonanie kolejnego zwrotu akcji. Lider ligi włoskiej zdobył gole na 3:2. Marcus Thuram wyrównał po płaskim dośrodkowaniu Matteo Darmiana. Z kolei trzeci gol dla Nerazzurrich był samobójczym Angelino. Nie poradził on sobie w pojedynku z Marcusem Thuramem po kolejnej wrzutce.

Rzymianie jeszcze nie zrezygnowali z zapunktowania i mieli dwie szanse na doprowadzenie do remisu. W jednej z nich świetnie interweniował Yann Sommer. Inter nie dał się dopaść, a w doliczonym czasie ustalił wynik na 4:2 strzałem Alessandro Bastoni po dograniu zmiennika Marko Arnautovicia.

AS Roma - Inter Mediolan 2:4 (2:1)
0:1 - Francesco Acerbi 17'
1:1 - Gianluca Mancini 28'
2:1 - Stephan El Shaarawy 44'
2:2 - Marcus Thuram 49'
2:3 - Angelino (sam.) 56'
2:4 - Alessandro Bastoni 90'

Roma: Rui Patricio - Rick Karsdorp, Gianluca Mancini, Dean Huijsen, Angelino (61' Leonardo Spinazzola) - Bryan Cristante (61' Edoardo Bove), Leandro Paredes, Lorenzo Pellegrini (76' Tommaso Baldanzi) - Paulo Dybala (87' Sardar Azmoun), Romelu Lukaku, Stephan El Shaarawy (76' Nicola Zalewski)

Inter: Yann Sommer - Benjamin Pavard, Francesco Acerbi (63' Stefan de Vrij), Alessandro Bastoni - Matteo Darmian (75' Denzel Dumfries), Nicolo Barella, Hakan Calhanoglu, Henrich Mchitarjan, Federico Dimarco (75' Carlos Augusto) - Lautaro Martinez (75' Marko Arnautović), Marcus Thuram (87' Alexis Sanchez)