Kanonady w Serie A. Klub Polaków złapał drugi oddech

Bologna FC zdemolowała 4:0 US Lecce, a Fiorentina pokonała 5:1 Frosinone Calcio. W lidze włoskiej zagrali Łukasz Skorupski, Kacper Urbański, Paweł Dawidowicz oraz Karol Świderski.

Mecz Serie A: Bologna FC - US Lecce PAP/EPA / Serena Campanini / Mecz Serie A: Bologna FC - US Lecce
Bologna FC złapała drugi oddech po pokonaniu zadyszki. W niedzielę Rossoblu mieli za zadanie pokonać w roli faworytów US Lecce. W ich podstawowym składzie wyszli ponownie Łukasz Skorupski oraz Kacper Urbański. Już w 5. minucie zdobyli prowadzenie strzałem Alexisa Saelemaekersa, a kiedy dołożyli gola na 2:0 Riccardo Orsolinego, sytuacja zrobiła się wygodna. Po przerwie jeszcze dwie bramki podopiecznych Thiago Motty, a Łukasz Skorupski zachował czyste konto po raz ósmy w sezonie w zakończonym wynikiem 4:0 meczu.

Dwóch Polaków znalazło się również w podstawowym składzie Hellasu Werona. Na środku obrony zagrał Paweł Dawidowicz, a po raz pierwszy w jedenastce trenera Marco Baronego wyszedł Karol Świderski, który był na boisku przez niespełna godzinę. Konfrontacja w Lombardii zakończyła się bezbramkowym remisem, a zdobyty punkt to kolejny kroczek Hellasu zrobiony w kierunku utrzymania w Serie A.

ACF Fiorentina przypomniała sobie o swoich ofensywnych atutach i zdemolowała 5:1 Frosinone Calcio. Każdego gola dla zespołu Vincenzo Italiano strzelił inny piłkarz. Kanonadę rozpoczął Andrea Belotti, który w zimowym oknie transferowym przeniósł się z AS Romy do uczestnika Ligi Konferencji Europy. Jonathan Ikone dorzucił asystę do swojego gola, a dwiema asystami pomógł Alfred Duncan.