Ligue 1: porażka drużyny Marcina Bułki. Kolega sprawił mu przykry prezent

Duża niespodzianka na inaugurację 25. kolejki Ligue 1. OGC Nice Marcina Bułki przegrało na własnym stadionie z Montpellier HSC 1:2, a gol otwierający wynik był kuriozalny.

Szymon Mierzyński
Marcin Bułka WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Marcin Bułka
W 11. minucie stojący między słupkami bramki gospodarzy Marcin Bułka skapitulował po samobóju Jeana-Claira Todibo. Obrońca chciał wybić piłkę po dośrodkowaniu Tejiego Savaniera z rzutu rożnego, lecz interweniował tak pechowo, że skierował ją do siatki i Polak był bez szans.

Odpowiedź OGC Nice była błyskawiczna. Jeremie Boga skuteczną główką wykorzystał centrę Gaetana Laborde'a i po zaledwie 60 sekundach doprowadził do wyrównania.

Cóż jednak z tego, skoro podopieczni Francesco Farioliego nie wywalczyli ostatecznie nawet remisu. Montpellier zdobyło decydującego gola tuż przed przerwą. Sędzia Ruddy Buquet dostrzegł podczas wideoweryfikacji zagranie ręką Laborde'a i podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Savanier. Bułka rzucił się w prawy narożnik, zaś piłka powędrowała w lewy.

Montpellier HSC wygrało w Nicei 2:1 i ma teraz 26 pkt., co daje mu 12. miejsce w tabeli Ligue 1. Gospodarze pozostają na 5. pozycji z dorobkiem 40 "oczek". Gdyby zwyciężyli, byliby na podium.

Bułka zaliczył w piątek 25. występ w trwającym sezonie Ligue 1. Dotąd 14-krotnie udało mu się zachować czyste konto.

OGC Nice - Montpellier HSC 1:2 (1:2)
0:1 - Jean-Clair Todibo (sam.) 11'
1:1 - Jeremie Boga 12'
1:2 - Teji Savanier (k.) 42'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Marcin Bułka powinien być pierwszym bramkarzem reprezentacji Polski?