Gol Lewandowskiego. Tak wygląda teraz ranking strzelców Ligi Mistrzów

Robert Lewandowski strzelił swojego trzeciego gola w obecnej edycji Ligi Mistrzów. W klasyfikacji strzelców Polak ma jednak sporą stratę do najskuteczniejszych.

Tomasz Galiński
Robert Lewandowski strzelił swojego trzeciego gola w obecnej edycji Ligi Mistrzów PAP/EPA / Alejandro Garcia / Na zdjęciu: Robert Lewandowski strzelił swojego trzeciego gola w obecnej edycji Ligi Mistrzów
FC Barcelona wygrała z Napoli 3:1 i awansowała do 1/4 finału Ligi Mistrzów (w pierwszym meczu było 1:1). Blaugrana zaczęła od mocnego uderzenia, zdobyła bramki w 15. i 17. minucie, ale później do głosu doszli rywale. Napoli zdobyło bramkę kontaktową, miało kolejne sytuacje, jednak Marc-Andre ter Stegen nie dał się już więcej pokonać.

I w końcówce gospodarze zadali ostateczny cios. W 83. minucie Barca przeprowadziła piękną akcję, Sergi Roberto wystawił piłkę do Roberta Lewandowskiego, a ten trafił do pustej bramki.

To był trzeci gol "Lewego" w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów w siódmym spotkaniu. Jedną bramkę zdobył w grupie, a kolejne dwie w obu meczach z Napoli w 1/8 finału.

Jakie ma to przełożenie na klasyfikację strzelców? Lewandowskiemu będzie ciężko dogonić czołówkę. O trzy gole więcej mają strzelone Harry Kane, Erling Haaland i Kylian Mbappe. I zarówno Bayern Monachium, Manchester City, jak i Paris Saint-Germain również są już w ćwierćfinale, więc każdy z nich będzie mógł jeszcze podreperować ten dorobek.