Piękna bramka w meczu Fortuna I Ligi! Asysta również niczego sobie [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Fortuna I Liga / Piękne trafienie Bartlewicza
Twitter / Fortuna I Liga / Piękne trafienie Bartlewicza

Trafienie Szymona Bartlewicza było ozdobą spotkania Chrobrego Głogów z Wisłą Kraków (3:2). Asystą cudownej urody popisał się z kolei Mikołaj Lebedyński.

[tag=10540]

Chrobry Głogów[/tag] zajmował przed sobotnią rywalizacją 13. lokatę w tabeli Fortuna I ligi. Podopieczni Piotra Plewni nadal muszą powiększać przewagę nad strefą spadkową, aby zapewnić sobie utrzymanie.

Wisła Kraków celuje w awans do PKO Ekstraklasy. Biała Gwiazda przed spotkaniem z Chrobrym sklasyfikowana była na 4. miejscu w stawce.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana, ale to goście zakończyli ją z minimalnym prowadzeniem. Bramkę dla krakowian zdobył tuż przed zakończeniem pierwszej odsłony Szymon Sobczak.

Po przerwie cios zadali gospodarze, a konkretnie Szymon Bartlewicz. Zawodnik Chrobrego wykorzystał piękne podanie piętą Mikołaja Lebedyńskiego i strzałem pod poprzeczkę zdobył bramkę wyrównującą.

Cudowny gol był impulsem do kolejnych ataków i ostatecznie zapoczątkował udaną pogoń głogowian. Finalnie to właśnie zespół Plewni zapisał na swoim koncie trzy punkty. Na listę strzelców z rzutu karnego wpisał się Lebedyński, a wynik ustalił Albert Zarówny.

W końcówce spotkania rozmiary porażki przyjezdnych zmniejszył Alan Uryga. Dzięki wygranej Chrobry awansował na 11. miejsce. Lokata Wisły Kraków pozostała bez zmian.

Czytaj także: Arka Gdynia myśli o Ekstraklasie. Ściągnęła piłkarza z przeszłością w La Lidze Powrót trenera Arki Gdynia. Starcie za plecami liderów w Fortuna I lidze

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Wisła Kraków awansuje w tym sezonie do Ekstraklasy?