"Historyczny blamaż". Media nie mają litości dla Bayernu

"Historyczny blamaż", "Bayern na ziemi", "Mega wstyd", "Spartaczona próba generalna" - piszą niemieckie media po porażce Bayernu 2:3 z Heidenheim. To pierwsza porażka bawarskiej drużyny z beniaminkiem w XXI wieku.

Szymon Łożyński
piłkarze Bayernu Monachium PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: piłkarze Bayernu Monachium

Bayern Monachium definitywnie wypisał się z wyścigu o mistrzostwo Niemiec. W sobotnie popołudnie podopieczni Thomasa Tuchela skompromitowali się w starciu z beniaminkiem Bundesligi 1. FC Heidenheim 1846.

Do przerwy nic nie zapowiadało katastrofy. Po 45 minutach Bayern prowadził na wyjeździe 2:0. Między 50. a 51. minutą spotkania gospodarze doprowadzili jednak do wyrównania, a niespełna kwadrans przed zakończeniem meczu wyprowadzili decydujący cios i wygrali 3:2.

Bayern na sześć kolejek przed końcem sezonu ma aż 16 punktów straty do liderującego, ciągle bez porażki, Bayeru 04 Leverkusen. Tym samym "Aptekarze" już w kolejnej serii spotkań mogą zapewnić sobie tytuł i odebrać mistrzostwo Bayernowi.

Po tym, co w sobotę pokazali podopieczni Thomasa Tuchela, suchej nitki nie zostawili na nich niemieccy dziennikarze. "Historyczny blamaż" i "Mega wstyd" - tak, o tym co zrobili piłkarze Bayernu napisano w serwisie sport1.de. Dziennikarze tego portalu zwrócili uwagę, że to pierwsza porażka Bawarczyków z beniaminkiem rozgrywek w XXI wieku.

"Bayern całkowicie na ziemi" - to tytuł pomeczowej relacji w "Bildzie". Dziennikarze niemieckiego tabloidu zwrócili uwagę, że próba generalna przed starciem Bayernu z Arsenalem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów (pierwszy mecz we wtorek 9 kwietnia o 21:00 w Londynie) wypadła fatalnie, a rozgrywki w Europie są już jedyną szansą podopiecznych Tuchela na zachowanie twarzy w tym sezonie.

Również dziennikarze "Kickera" drżą przed dwumeczem z angielską drużyną po tym, co Bayern zaprezentował w drugiej połowie starcia z beniaminkiem Bundesligi. "Piłkarze bawarskiej drużyny spartaczyli próbę generalną" - piszą wprost redaktorzy prestiżowego niemieckiego serwisu.

Kto jest faworytem ćwierćfinału Ligi Mistrzów?